• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā viegls lietus, +15 °C, ZR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

9.raidījums 09.aprīli plkst.21:30

Laulība vai civillaulība jeb kāpēc precēties?

 


Laikiem cauri, varām mainoties, laulība dēvēta par dzīves stūrakmeni, sabiedrības pamatvērtību, laimes šūpuli un kā tik vēl ne? Un patiešām,- kurš gan nepiekritīs, ka laimīga laulība cilvēkam palīdz būt veiksmīgākam, veselākam, vieglāk sadziedēt gūtās brūces. Statistiķi apgalvo, ka ne tikai laimīga laulība, bet ka laulība vispār pagarina cilvēka mūža dienas.... Agrāk kopdzīve bez laulības nebija neiespējama. Laulāšanās simboliski nozīmēja ne tikai publisku paziņojumu par attiecībām, bet arī atbildības un pienākumu publisku solījumu. Kamēr mūsdienās liels daudzums cilvēku pret laulību izturas nevērīgi: kāpēc gan precēties? Papīrs taču nepierādot neko! Vai te nav pretruna? Kāpēc par lēmumu, kas lielā mērā nosaka mūsu laimi un piepildījumu, mēs negribam paziņot visiem? Kāpēc baidāmies to apstiprināt? Kāpēc baidāmies to nosvinēt?
2 Viedokļi
Jautājums skatītājiem
Vai jūs izvēlētos laulību vai civillaulību? Kāpēc?

Komentāri (2)

Lauma
Ļoti patika tas ko teica advokāts un mācītājas par divu cilvēku atbildību vienam pret otru un arī pārējiem ģimenes locekļiem. Esmu par laulībām baznīcā, jo reizēm uznāk tēdi egoisma dullīši, kad visus gribās sūtīt dillēs, bet patiesībā jau nemaz to otru cilvēku negribās zaudēt. Tad nu laulība ir tas balsts, kas tomēr neļauj piepildīties tādām mirkļa vājuma iegribām. Vēl labums ir tāds, ka grūtos mirkļos, kad šķiet esi palicis viens un neviens tevi nesaprot, ir pie kā vērsties caur lūgšanām, saņemot tālāku svētību laulības attiecībām. Lūgšanu piepildījumu ir nācies piedzīvot. Tas gan nebija saistībā ar laulību, bet attiecībās māte un meita.
Inta Valkovska
Civillaulību,lai nav privatizācija un ir brīvība, jo dieva priekšā=sevī apzinos ka esu uzticīga un pildu savus pienākumus.Interesantas domas ir grāmatā-Mihails Ļežepjokovs "Laimīga laulība ir iespējama".

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!