• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā mākoņains, +13 °C, Z vējš, 1m/s
LSM Bērnistaba

11.raidījums 23.aprīlī plkst.21:30

Zemnieku platību maksājumi – Briseles aizkulises un Latvijas intrigas.

 


Kaut arī galīgie lēmumi vēl nav pieņemti, tomēr Latvija platībmaksājumu cīņās Briselē saņem aplausus no citu valstu EP deputātiem un zemnieku organizācijām. Diemžēl Latvijā apsveikumi neskan, jo daudzi nezin, ka samazināta kopbudžeta apstākļos tikai trim ES kandidātvalstīm ir izdevies finansējumu palielināt, un Latvija ir viena no tām... Raidījuma viešņa, Zemnieku Saeimas pārstāve Maira Dzelzkalēja stāsta, kā Briseles sarunās izmantojusi kalkulatoru, lai franču zemniekiem pieradītu, ka Latvijas klimatiskajā zonā rudzus izaudzēt ir dārgāk nekā Francijā, zemkopības ministre Laimdota Straujuma dalās savās sajūtās par Eiropas veco valstu ministru attieksmi Briseles sarunās, savukārt Sandra Kalniete - diplomātisko prasmju pieredzē, kā Latvijas pusē dabūt gan Eiropas veco valstu, gan Igaunijas un Lietuvas pārstāvjus. Par to, kā naudu vajadzētu dalīt Latvijā – mazo un bioloģisko saimniecību viedokli pārstāv bioloģiskais zemnieks un amata vīrs Gustavs Norkārlis.
1 Viedokļi
Jautājums skatītājiem
Vai Briselē iegūta nauda vairāk pienāktos mazajiem un bioloģiskajiem zemniekiem, kas nodrošina kvalitatīvu un dzīvu pārtiku? Vai – gluži pretēji – lielajiem zemniekiem, kas lopus baro ar ģenētiski modificētu pārtiku, bet nodrošina Latvijai stabilāku ekonomisko izaugsmi?

Komentāri (1)

Inta Valkovska
Abiem, bet vairāk atbalstu bioloģiskiem, jo kas par stabilu ekanomiku, ja arī bagātie mirst= tās ģenētiskās un uzpūstās produkcijas SEKAS ir noklusētas un milzīgas. Lieliem dod LAI pāriet uz bioloģisko- SPRĀTĪGA APZINĪGA cilvēka ražošanu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!