• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā viegls lietus, +14 °C, DR vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

16.raidījums 28.maijā plkst.21:35

Pilsonība.

 


Esam jau pieraduši, ka Latvijā ir simtiem tūkstoši nepilsoņu. Tā tas ir kopš neatkarības atjaunošanas. Tiesa, Eiropas institūcijās šad un tad norāda, ka tas nav normāli. Bet pašmājās šopavasar Nepilsoņu kongresa rīkošana raisīja kaislības. Vai mums tiešām vajag un vai mēs gribam, lai nepilsoņi kļūtu par lojāliem Latvijas pilsoņiem, kas naturalizējas? Daudzi ir pārliecināti (nez, vai tas ir mīts?), ka viņi kļūs par Saskaņas centra balsotājiem, un tad Saskaņas centram būs nodrošināta vieta valdībā. Un vēl, vai tas ir tā vērts, būt par Latvijas pilsoni? Nesen publiskots sociologu pētījums rāda, ka būt par pilsoni bieži vien ir praktiski neizdevīgāk nekā naturalizēties. Raidījumā runāsim par to, ko būtu vērts un ko nebūtu vērts darīt, lai mudinātu cilvēkus kļūt par Latvijas pilsoņiem.
7 Viedokļi
Jautājums skatītājiem
Vai jūs gribētu, lai nepilsoņi naturalizējas un kļūst par Latvijas pilsoņiem?

Komentāri (7)

Rodrigo Jansons
Krivcova ieklīdusi un tik kladzina sakāmo kā SC padotā. Pārējie redz un smīkņā. Īsa domāšana - pilsonība nav jādod visiem. Valodas referendums gana labi parādīja, cik liela daļa Latvijas kultūru uzskata par vajadzīgu. Kur nu vēl Latvijas pilsonību - tas būtu duncis mugurā.
Rodrigo Jansons
Duncis mugurā - ja visiem citādi domājošiem būtu balss tiesības. Un neesmu politiskās histērijas ķerts, jo redzu, kāds kurss ir SC.
Janis Delerts
Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu


7. Izveidot komisiju, lai izstrādātu Latvijas Republikas Satversmes jaunu redakciju, kas atbilstu Latvijas pašreizējam politiskajam, ekonomiskajam un sociālajam stāvoklim.
8. Garantēt Latvijas Republikas un citu valstu pilsoņiem, kas pastāvīgi dzīvo Latvijas teritorijā, sociālās, ekonomiskās un kultūras tiesības, kā arī politiskās brīvības, kuras atbilst vispāratzītām starptautiskām cilvēktiesību normām. Tas pilnā mērā attiecināms uz tiem PSRS pilsoņiem, kuri izteiks vēlēšanos dzīvot Latvijā, nepieņemot tās pilsonību.

http://likumi.lv/doc.php?id=755 39

Nesaki kur man ir jāiet…
Aivars Gedroics
MALACIS, LAIZĀNĪT, LABI OKUPANTIEM DIRSU NOLAIZīji !!!
no malas
Vajadzētu draudzēties ar galvu , nevis apgalvot ,ka naidīgiem okupantiem jadāvina pilsonību .Kura nesen ka pases pirka par nieka 1500 $. 2 reizes uz tiesas sola sēdēja NP nodeveji -spekulanti . Ne vetli tagad ir tādi "pilsoņi ", ka kravcow, zaharjins, eigins, kodis , domrovski un .... Tagad kā apšļaudītu atkritumu pilsonību met pakaļ okupantu bērniem ,kuriem naids pret Latviju ir iepotēts jau mātes pienā .. Žēl ,ka pārgudrie raidījuma naida cēlēji nepiemin Žeņēvas 1949. gada konvenciju un Saeimas dekretu par okupāciju, kas daudziem parādis viņu īsto dzimteni aiz Zilupes. Lai jau vēlētāju nodevēji SC 2-zoo mērkaķu partijele ZRP vel nāves agonijā cenšās latvju tautai , jo pēc gada jūdasi būs ellē. Bet kāds cits pie šprices ar pogu rokās vienmēr danco pēc tās stabules ,ko pasūta Maskava. Diemžēl Latgalē ari dzīvo savas valsts patrioti nevis savu svešās sievu slavētāji.
Latvietis
Biju pārsteigs ka raidījumā iztrūka iemīļota atslēgšanas poga uz kuras vienmēr atrodas pirksts, lai atslēgtu runātāju, tādēļ tika izvērts naida politisks pasūtījums pret latvju tautu, latvju valodu un Latviju . Lai naids būtu lielāks tika sameklēta pat žīdu šinderman un dirsa odžu midzeņa blējēja krivcova.
Kā tad neviens nebija uzdema augstumos , lai aizvainojumu okupantiem, kuri neciena valsts valodu , latvju tautu un Latviju atvieglotu visu un iesēdinātu lepnos luksa vagonos , lai brauc uz roģinu ,Kur tie varēs riet urliski katru brīdi. Palīdziet to izdarīt , jo viņi visas privelēģijas 4.maija Latvijā ir zaudējuši .Tiem ir aizvainojums ,ka latviešus par fašistiem tagad tie nesodīti var dēvēt tikai 16.martā, bet ne ka agrāk katru dienu .
Kas apmaksā šo naidu pret latviešu naciju , vai tikai tomsons ? Laikam tie jūdasa graši ir pārāk lieli ,lai nīstu savu tautu ,ka tai saucamajā Brīvaja mikrofona
Māris Anže
Protams, bet naturalizācija
- pēc naturalizācijas noteikumiem,
- jaundzimušie Latvijā - automātiski Latvijas pilsoņi vai ārvalstnieki /pēc vecāku pilsonības/,
- pensionāri, kuri negrib vai nevar naturalizēties, kā normāliem cilvēkiem, lai dzīvo kā NEPILSONIS.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!