• Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
  • Vārda diena: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
  • Rīgā mākoņains, +21 °C, DR vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Eirovīzijas Nacionālās atlases norise

  • Pirmais pusfināls - 2014. gada 1. februārī
  • Otrais pusfināls - 2014. gada 2. februārī
  • Fināls - 2014. gada 22. februārī

 

» Nolikums par Latvijas nacionālo atlasi starptautiskajam dziesmu konkursam «Eirovīzija 2014»

» Rīkojums «Par grozījumu veikšanu nolikumā»

» Eirovīzijas dziesmu konkursa 2014 dziesmas pieteikuma anketa

» Eirovīzijas dziesmu konkursa 2014 dziesmas izpildītāja pieteikuma anketa


Mainīti Eirovīzijas Nacionālās atlases pusfināla un fināla datumi

Latvijas Televīzija pieņēmusi lēmumu mainīt 2014.gada Eirovīzijasdziesmu konkursa Nacionālās atlases pusfināla un fināla datumus. Iepriekš plānoto 18. un 19. janvāra vietā pusfināls noritēs 1. un 2.februārī, savukārt fināls no 1.februāra pārcelts uz 22.februāri.

Izvērtējot Starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzija pagājušā gada pieredzi, pēc ilgām diskusijām Latvijas Televīzijas vadība ir nolēmusi mainīt konkursa pusfināla un fināla datumus.

„Maiņa ļaus konkursa norisi maksimāli kvalitatīvi atspoguļot Latvijas skatītājiem, kā arī labāk sagatavoties konkursa pārraides tehniskajam procesam. Jau 2014.gada pirmā diena nes jaunas valūtas – eiro - ieviešanu, kam seko mūsu valsts galvaspilsētas Rīgas lielais notikums – „Rīga - 2014", kā arī Ziemas Olimpiskās spēles Sočos, kur aktīvi plāno piedalīties arī Latvijas sportisti," komentē VSIA „Latvijas Televīzija" valdes loceklis un programmu attīstības vadītājs Sergejs Ņesterovs, turpinot, ka tik plaša un svarīga notikuma kā Eirovīzijas Nacionālās atlases filmēšana prasa īpašu sagatavotību un, noslēdzoties vienam apjomīgam pasākumam, nepieciešams kaut neliels laiks, lai tehniski augstā kvalitātē nodrošinātu nākamā pasākuma filmēšanu.

Kā ziņojām, Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālās atlases "Dziesma 2014" autori tiek aicināti savas dziesmas iesniegtlīdz 20. novembrim. Konkursa sauklis arī šogad būs "Piecel kājās Eiropu!", bet šoreiz dziesmas tiks gaidītas tikai no Latvijas autoriem. Pusfinālā iekļuvušās 24 dziesmas tiks paziņotas preses konferencē 2.decembrī. Konkursa nolikums un pieteikšanās anketa atrodama LTV mājas lapā.

Starptautiskais konkurss „Eirovīzija2014" nākamgad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā – pusfināli 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā. Visas minētās konkursa kārtas - gan Nacionālā atlases pusfināli un fināli, gan starptautiskais konkurss - būs vērojami tiešraidēs LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu.

 


 

 

Latvijas Televīzija izsludina 2014. gada Eirovīzijas Nacionālo atlasi

Latvijas Televīzija izsludina dziesmu pieteikšanu 2014. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālajai atlasei. Dziesmu iesniegšanas termiņš - 2013. gada 20. novembris. Šogad Nacionālās atlases konkursam savas dziesmas var pieteikt tikai Latvijas autori.

„Eirovīzija ir ļoti būtisks starptautisks muzikāls notikums, kas pie televizoru ekrāniem pulcē skatītājus visā Eiropā. Katrai sabiedriskajai televīzijai tas nešaubīgi ir vērienīgs un ļoti svarīgs projekts. Latvijas Televīzija arī šogad pārraidīs „Eirovīzija 2014” atlases kārtas un starptautisko konkursu gan televīzijā, gan internetā, un ir pārliecināta, ka nacionālās atlases uzvarētāji Latviju šogad parādīs vislabākajā gaismā,” uzsver VSIA „Latvijas Televīzija” valdes loceklis un programmu attīstības vadītājs Sergejs Ņesterovs.

Dziesmu autori tiek aicināti savas dziesmas iesniegt jau no 1. oktobra līdz 20. novembrim. Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālās atlases "Dziesma 2014" sauklis arī šogad būs "Piecel kājās Eiropu!", bet šoreiz dziesmas gaidīsim tikai no Latvijas autoriem. Pusfinālā iekļuvušās 24 dziesmas tiks paziņotas preses konferencē 2.decembrī.

Nacionālās atlases pusfināli notiks Rīgā 2014. gada 18. un 19.janvārī. Katram pusfinālam tiks izvēlētas 12 dziesmas. Sešas dziesmas no katra pusfināla sacentīsies finālā Ventspilī 1. februārī.

Starptautiskais konkurss „Eirovīzija 2014” šogad notiek Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā - pusfināli 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā.

Visas minētās konkursa kārtas - gan Nacionālā atlases pusfināli un fināli, gan starptautiskais konkurss - būs vērojami tiešraidēs LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa Nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu Starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

Konkursa nolikums un pieteikšanās anketa, izpildītāja anketa.

 

 

Uzticamais Eirovīzijas sadarbības partneris

Atbalsta

Informatīvi atbalsta