• Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs
  • Vārda diena: Rasa, Rasma, Maira
  • Rīgā skaidrs, +29 °C, D vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

„Aarzemnieki” pirms došanās uz Eirovīziju atvadās ar latviešu dziesmu popūriju

Ar jautru latviešu dziesmu popūriju draudzīgā un muzikālā pasākumā Dānijas karalistes vēstniecībā grupa “Aarzemnieki” 24.aprīlī atvadījās no saviem atbalstītājiem Latvijā, lai jau rīt, 27.aprīlī, dotos uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Kopenhāgenā, Dānijā. Pusfinālā 6.maijā „Aarzemnieki” kāps uz skatuves otrie, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par vietu finālā 10.maijā.

„Novēlu “Aarzemniekiem” ar savām patiesajām emocijām un sirsnību atslēgt eiropiešu sirdis konkursā Dānijā,” tā Sergejs Ņesterovs, Latvijas Televīzijas valdes loceklis programmas attīstības jautājumos. „Paldies Latvijas Televīzijas komandai par ieguldīto darbu un atbalstu priekšnesuma sagatavošanā! Talanti un emocijas ir kvalitatīvas izklaides pamatā, un to saviem skatītājiem LTV piedāvās arī turpmāk.”

Preses konferencei „Aarzemnieki” bija sagatavojuši atraktīvu latviešu dziesmu popūriju un prezentēja singlu „Cake to bake” CD versijā.

 

Par diska izdošanu un gatavošanos konkursam Katrīna Dimanta, grupas vijolniece: „CD versijā atrodams „Cake to bake’’ singls un jautrībai ballītēs arī karaoke versija. Singla izdošanai lielu atbalstu saņēmām no „Mārtiņa Beķerejas” un „Hercogs” miltiem. Diska dizainam vēlējāmies izmantot otrreizējās pārstrādes papīru, tādēļ bija prieks sadarboties ar „Antalls” un „Misiņa druku”, kas mūsu ideju atbalstīja. Uz Dāniju dodamies ne tikai cīnīties konkursā, bet arī pārstāvēt Latviju, tādēļ sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru esam sagatavojuši informatīvos materiālus par Latviju.”

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 6. un 8.maijā, bet fināls 10.maijā. Kopumā konkursā šogad piedalīsies 37 valstis. To varēs vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

„Aarzemnieki” 6.maija pusfinālā sacentīsies ar mūziķiem no Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes. Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā „Lielā piecinieka” valstis. 

Zita Kaminska par grupas izredzēm tikt finālā un, iespējams, arī uzvarēt spriež šādi: „Mums jāstartē ļoti stiprā pusfinālā – esam ielozēti pie septiņām valstīm, kas pēc statistikas vienmēr iekļūst finālā. Līdz ar to ar pārējiem dalībniekiem cīnīsimies par atlikušājām 3 vietām. „Aarzemnieku” dziesma, manuprāt, būs kā svaigs gaiss starp daudzajām balādēm, ko šogad izpildīs citu valstu dalībnieki, jo mēs uz Dāniju vedam pavisam atšķirīgu, lipīgu un līdzi dungojamu dziesmu. Turklāt t.s. Lielajā Eirovīzijā parasti nozīme ir arī dalībnieku publiskajam tēlam – šogad vedam līdzi grupu, kuras dalībnieki brīvi sazinās vairākās svešvalodās, ir atvērti un ar interesantu dzīves stāstu – piemēram, grupas solists Jorans kā vācietis iemācījies latviešu valodu un pārstāv citu valsti. Tādēļ esam interesanti Dānijā ne tikai ar dziesmu, bet arī mūziķu personībām. Uz konkursa mēģinājumiem dodamies jau svētdienas vakarā un aicinām sekot līdzi mūsu gaitām LTV sižetos un sociālajos tīklos internetā.”

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi informatīvi atbalsta „Rīga Radio” frekvencē 94,5 un tiešraidē internetā, laikraksts „Neatkarīgā Rīta Avīze”, portāli Draugiem.lv un TVNET.

Visi raksti

 

 

Uzticamais Eirovīzijas sadarbības partneris

Atbalsta

Informatīvi atbalsta