• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +26 °C, D vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

„Aarzemnieki” pusfinālā gūst lielu publikas atsaucību, bet finālā diemžēl netiek

Grupa „Aarzemnieki” vakar, 6.maijā, uz Eirovīzijas dziesmu konkursa skatuves kāpa kā otrie, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par vietu finālā 10.maijā. Finālā grupa neiekļuva, tomēr priekšnesuma laikā zālē bija vienas no lielākajām ovācijām kā skatītāju atbalsts mūziķiem. Foto: Sander Hesterman (EBU)

Nedēļā pirms konkursa par „Aarzemniekiem” Kopenhāgenā, Dānijā, bija arī jūtama liela interese no ārvalstu medijiem. Grupa sniedza intervijas BBC 3, RTL, NDR, ARTE televīzijas kanāliem, beļģu radio, dāņu un zviedru preses izdevumiem un citiem medijiem.  

„Aarzemnieki” pusfinālā sacentās ar mūziķiem no Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes. Pusfināla balsojumā Latvija varēja saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem, kuras dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā „Lielā piecinieka” valstis.

Finālā iekļuva mūziķi no Serbijas, Ungārijas, Krievijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, San Marino, Ukrainas, Zviedrijas, Nīderlandes un Islandes.

Grupas dalībnieku kopīgs komentārs par savu uzstāšanos un piedalīšanos konkursā: „Darījām uz visiem 150%. Protams, būtu gribējies uzstāties uz šīs burvīgās skatuves vēlreiz, bet nu neko darīt. Sajūta uz skatuves bija ļoti, ļoti laba, bija patiess prieks uzstāties. Visa zāle dejoja un dziedāja līdzi, ko paši gan nedzirdējām, jo bija ausu monitori, bet redzējām, ka mutes visiem kustas līdzi. Žēl, ka tikām ielozēti pusfinālā, kur par mums nevarēja balsot ne Anglija, ne Vācija, tad viss, iespējams, būtu bijis citādi. Būs interesanti redzēt balsojuma rezultātus. Paldies visiem par atbalstu!”

Otrais konkursa pusfināls 8.maijā plkst.22:00. Par 10 vietām pusfinālā sacentīsies mūziķi no Maltas, Izraēlas, Norvēģijas, Gruzijas,  Polijas, Austrijas, Lietuvas, Somijas, Īrijas, Baltkrievijas, Bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas, Šveices, Grieķijas, Slovēnijas un Rumānijas. Pusfināla balsos arī Itālijas, Lielbritānijas un Vācijas iedzīvotāji. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski kā tā saucamā „Lielā piecinieka” valstis.

Konkursā šogad kopumā piedalās 37 valstis. Pusfinālus un finālu Latvijā var vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā. Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls 10.maijā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi informatīvi atbalsta „Rīga Radio” frekvencē 94,5 un tiešraidē internetā, laikraksts „Neatkarīgā Rīta Avīze”, portāli Draugiem.lv un TVNET.

 

Visi raksti

 

 

Uzticamais Eirovīzijas sadarbības partneris

Atbalsta

Informatīvi atbalsta