• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +26 °C, D vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Šodien izšķiras Latvijas pārstāvju liktenis Eirovīzijas dziesmu konkursā

Jau šovakar, 6.maijā, mirkli pēc plkst. 22:00 pēc Latvijas laika grupa „Aarzemnieki” kāps uz Eirovīzijas dziesmu konkursa skatuves, lai kā otrie 16 valstu konkurencē cīnītos par vietu finālā 10.maijā. Konkursā šogad piedalīsies 37 valstis. To varēs vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

„Aarzemnieki” pusfinālā sacentīsies ar mūziķiem no Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes. Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā „Lielā piecinieka” valstis.

Grupa uz Kopenhāgenu Dānijā devās jau vairāk kā pirms nedēļas, lai 28.aprīlī sāktos saspringts mēģinājumu grafiks ar skaņas un skatuves, kā arī 3 ģenerālmēģinājumiem. „Aarzemnieki” Dānijā paguvuši priecēt arī fanus un atbalstītājus pasākumā Latvijas vēstniecībā Dānijā, Euro club fanu pasākumā un Latvijas delegācijas pieņemšanā, ko izdevās sarīkot pateicoties divām dāņu brīvprātīgajām.

Zita Kaminska, Eirovīzijas projekta vadītāja, pirms došanās uz Dāniju jau stāstīja, ka pusfinālā, kurā ielozēta dalība “Aarzemniekiem” būs sīvs cīniņš par trīs vietām finālā, jo Latvija startēs kopā ar septiņām valstīm, kas pēc statistikas vienmēr iekļūst finālā: „Toties „Aarzemnieku” dziesma būs kā svaigs gaiss starp daudzajām balādēm, ko šogad izpildīs citu valstu dalībnieki, jo mēs uz Dāniju vedam pavisam atšķirīgu, lipīgu un līdzi dungojamu dziesmu, tāpēc līdz pēdējam brīdim cerēsim, ka šoreiz balsojums būs Latvijai labvēlīgs.”

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.
Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi informatīvi atbalsta „Rīga Radio” frekvencē 94,5 un tiešraidē internetā, laikraksts „Neatkarīgā Rīta Avīze”, portāli Draugiem.lv un TVNET.

Visi raksti

 

 

Uzticamais Eirovīzijas sadarbības partneris

Atbalsta

Informatīvi atbalsta