Divus piektdienu vakarus 7. un 14. jūlijā plkst.21:15 LTV1 ēterā kā īpašu jaunumu piedāvāsim detektīvseriālu “Komisārs Megrē” ar slaveno britu aktieri Rovanu Atkinsonu galvenajā lomā. Šoreiz gan ne kā misteru Bīnu, bet komisāru Megrē - tumšas noskaņas, krimināla vide pagājušā gadsimta vidū Parīzē un intrigas.

Pirmās sērijas nosaukums ir «Komisārs Megrē izliek lamatas». Darbība notiek 1955.gadā Parīzē. Četras jaunas sievietes tiek līdz nāvei brutāli sadurtas. Prostitūta vai šuvēja - šķiet, ka slepkavam nav principu, kā izvēlēties savus upurus. Vien teju nebūtiska nianse - visas nogalinātās sievietes ir brunetes. Komisārs Megrē asredzīgi uztausta iespējamā slepkavas psiholoģisko portretu, soli pa solim šķetinot visu slepkavību risinājumus. Megrē nāk klajā ar ideju - izlikt slazdus. Un kas gan būtu labāka ēsma par sievieti?

Scenārijs veidots, balstoties uz beļģu rakstnieka Žorža Simenona kriminālromānu «Megrē izliek lamatas».

Otrajā sērijā «Komisārs Megrē: mirušais» būs redzams, ka Pikardijas labi situētajās saimniecībās notiek sērija ar slepkavībām, un kriminālais skandāls iekļūst nacionālo laikrakstu pirmajās lappusēs. Iespējams, pie vainas ir kāds kriminālais grupējums. Taču Megrē nav pārliecināts par šādu atrisinājumu. Viņš te saskata saikni ar kāda maz zināma Parīzes iedzīvotāja slepkavību.

Pirmās sezonas sērijas uzņemtas 2016.gadā, bet jau zināms, ka šogad filmētas vēl divas šīs populārā detektīvseriāla sērijas.

R. Atkinsons medijiem atzinis, ka viņš vienmēr ar lielu interesi lasījis Ž. Simenona romānus par komisāru Megrē, bet sākotnēji nav bijis pārliecināts, vai pieņemt šāda veida izaicinājumu, jo skatītāji viņu pieraduši redzēt spēlējam komēdiju varoņus. Tikai pēc atkārtota britu televīzijas ITV uzaicinājuma viņš piekritis un pēc tam bijis pārliecināts, ka izdarījis pareizo izvēli.

R. Atkinsons dzimis 1955. gada 6. janvārī Daremas grāfistes pilsētā Konsetā, Lielbritānijā, bet savu profesionālo karjeru uzsāka 1978.gadā. Pasaules slavu aktieris neapšaubāmi iekaroja komēdijseriālā «Misters Bīns», bet skatītājiem visā pasaulē labi zināmas ir R. Atkinsona lomas tādos seriālos un filmās kā «Melnā čūska», «Šaurā zilā strīpiņa» un «Džonijs Anglis».

Britu aktierim no laulības ar raidorganizācijas BBC grima mākslinieci Sunetru Sestriju, kas tika šķirta 2015.gadā, ir divi bērni - Bens un Lilija. Viņš pazīstams arī kā kaislīgs autofans.