Vēl nebijušā digitālā satura projektā “Būris” sabiedrisko mediju portālā LSM, LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos un jauniešu platformā “16+” no 26. septembra būs skatāmi viedokļu dueļi, cilvēkstāsti, sižeti un diskusijas, kā arī klausāmi raidieraksti un spēlējamas zināšanu pārbaudes spēles par tēmām, kas sabiedrībā raisa viedokļu sadursmes: vakcināciju, partnerattiecību regulējumu, vegānismu, patriotismu, dzimumu līdztiesību u.c. 

“Projektā izvēlējāmies jēgpilnas tēmas, jo vēlamies, lai cilvēki beidzot sarunājas. Un sarunājas nevis tā, kā esam pieraduši sociālajos medijos, kur cits uz citu rej un dusmojas, apvaino un apsaukājas, bet cieņpilni,” teic LTV žurnālists un viens no jaunā projekta redaktoriem Jānis Geste. “Sabiedriskā medija funkcija ir runāt par to, kas politiskajā dienaskārtībā gan Latvijā, gan citviet Eiropas Savienībā, kā arī iespējām aizstāvēt mūsu intereses Eiropas Savienībā. Tāpēc, piemēram, diskutēsim par Latvijas jaunajiem zemniekiem, kuriem ir ļoti grūti konkurēt ar Rietumeiropas klasteriem, būs stāsti arī par ienākumu nevienlīdzību, dzimumu līdztiesību.”

Bērnu radīšana ir pienākums? Vai Latvijā jāatjauno obligātais militārais dienests? Vai mūsdienu jaunieši ir pārāk slinki un viņu ambīcijas neatbilst prasmēm? Vai planētas glābšanas vārdā esam gatavi pārvietoties ar elektroauto un ēst pārtiku, kas gatavota no kukaiņiem, sliekām un kāpuriem? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem meklēsim atbildes “Būra” dueļos, kuros dzirdēsim arī ekspertu un skatītāju viedokļus. 
Piedāvāsim arī interesantus cilvēkstāstus un sižetus “Dienas ziņās”, saturu LTV jauniešu platformā “16+”, kā arī zināšanu pārbaudes spēles portālā LSM. Sižeti un cilvēkstāsti krievu valodā būs skatāmi platformā RUS.LSM. Būtisks papildu saturs par katru tēmu būs arī LTV korespondentes Ilzes Naglas veidotās diskusijas ar Eiropas Parlamenta deputātiem.

LTV žurnālists, “Būra” dueļu vadītājs Ēvalds Dukuls: “Projektam devām nosaukumu “Būris”, jo cilvēki sēž savos domu būros, baidās atvērt durvis un paskatīties, kas notiek apkārt. Nevēlas ieklausīties un saprast citus cilvēkus. Tomēr, lai izglītotos, redzētu ārpus savām četrām sienām, spētu pieņemt arī citādus viedokļus, durvis ir jāver vaļā! Sabiedrībai jākļūst atvērtākai, pieņemošākai un iecietīgākai.”

“Būris” – no 26. septembra – sabiedrisko mediju portālā LSM, LTV Ziņu dienesta sociālo mediju kontos: Facebook (ltvzinas), Instagram (ltvzinas), Twitter (ltvzinas) un Youtube (LTVZiņudienests), kā arī “16+” Youtube kanālā (LTV_16plus) un platformā RUS.LSM.

 

Projektu “Būris” veido LTV Ziņu dienests, to līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti par šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamajiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.