Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, dienas pirmajā pusēs LTV1 pārraidīs vairākas svinīgās svētku tiešraides. Plkst. 09.00 LTV1 – dievkalpojums no Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas, plkst. 10.55 LTV1 – reģionālā militārā parāde, kas šogad notiek Alūksnē. Tās komandieris būs pulkvedis Gunārs Kauliņš. Parādes tiešraides komentētāji – komandleitnants Valdis Andersons un LTV žurnālists Ģirts Zvirbulis. Uzreiz pēc tam plkst. 12.00 LTV1 –  Saeimas svinīgās sēde. 

Savukārt plkst. 15.30 LTV1 –  Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kas īpaši pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, ukraiņu bēgļiem Latvijā. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā godinās cilvēkus, kuru pašaizliedzīgais, godprātīgais, drosmīgais darbs un izcilais sabiedriskais veikums kalpo Latvijas tautai un valstij. Ordeņu kapituls ir arī pieņēmis lēmumu apbalvot cilvēkus, kuri kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi, aktīvi, nesavtīgi rīkojas un apvieno latviešus Ukrainas brīvības cīņas atbalstam, tā vienlaikus stiprinot Latvijas tautas patriotismu.

Svētku dienas noslēgumā plkst. 20.50 LTV1 – televīzijas pirmizrādi piedzīvos koncertizrāde “Ziedonis. Lācis. Vīrieši” (2023). “Tie, kas ir strādājuši ar un ap Ziedoni, ir ieviesuši tādu jēdzienu kā “Ziedoņa faktors”. To apmēram var izstāstīt tā, ka tu kaut ko komponē, ņemies, bet beigās tas nostājas kaut kā nedaudz savādāk, bet labāk. Tas ir tas brīnums, ka, pieskaroties Ziedoņa darbiem, viņš tos piekārto “pa savam”, pat tagad, jau aizsaulē esot,” tā saka Kārlis Lācis. Koncertuzvedumā “Ziedonis. Lācis. Vīrieši” izskanēs dziesmas, kuras ir speciāli rakstītas katram izpildītājam. Komponists Kārlis Lācis Ziedoņa Vīriešiem licis runāt atklāti, vienlaikus saglabājot sajūtu, ka tas viss var būt arī blefs. Koncertā piedalās Intars Busulis, Jānis Šipkēvics, Renārs Kaupers, Jānis Aišpurs, Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs. Koncertuzveduma scenogrāfs un režisors ir Reinis Suhanovs, ar kuru kopā saturu radīja aktieri Artūrs Skrastiņš, Kaspars Znotiņš un Andris Keišs. Horeogrāfe – Elīna Gediņa. Piedalās mūziķi: Jānis Stafeckis – kontrabass, Artūrs Noviks – akordeons, Māris Jēkabsons – pūšamie instrumenti, Kaspars Grigalis un Ainis Zavackis – sitamie instrumenti, Kaspars Zemītis – ģitāra un Kārlis Lācis – pie taustiņiem.