Foto: S. Gagel/ARTE

Šodien svinīgā ceremonijā Strasbūrā, Francijā parakstīts Latvijas Televīzijas (LTV) un ARTE GEIE nolīgums, kas paredz sadarbību audiovizuālo un kinematogrāfisko kopražojumu projektos, kā arī satura iepirkšanā. ARTE ir unikāls Francijas un Vācijas televīzijas kanāls un digitālā platforma, kurā pieejams plašs programmu klāsts: spēlfilmas, seriāli, dokumentālās filmas, ziņas, koncerti un izrādes, kas atspoguļo Eiropas kultūras daudzveidību.

Pievienojot LTV partneru tīklam, ARTE nostiprina savu Eiropas stratēģiju. Tās partneru lokā jau ir sabiedriskie mediji no Beļģijas, Austrijas, Somijas, Čehijas, Šveices, Itālijas un Īrijas, kā arī Luksemburgas Filmu fonds, kopš 2022. gada – arī Lietuvas sabiedriskā televīzija un radio LRT un Spānijas sabiedriskā televīzija RTV.

Bruno Patino (Bruno Patino), ARTE valdes prezidents, un Pīters Vēbers (Peter Weber), ARTE valdes viceprezidents, uzsver, ka partneru tīkls ar 11 aktīviem biedriem ir ARTE Eiropas stratēģijas centrā. "Sadarbības nolīgums sniedz būtisku ieguldījumu ARTE Eiropas struktūras plānošanā un pārvaldībā. Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko kontekstu, mēs esam priecīgi savā lokā uzņemt jaunu sabiedrisko mediju no Baltijas valstīm. Mūsu misija ir veicināt savstarpēju sapratni un vienot cilvēkus Eiropā, tāpēc ARTE turpina sniegt ieguldījumu Eiropas kultūras telpas izveidē."

Plašai Eiropas auditorijai ARTE digitālajā platformā arte.tv jau šobrīd pieejams izcilās latviešu ērģelnieces Ivetas Apkalnas "Saullēkta koncerts", ko LTV kopproducēja kopā ar ARTE GEIE, kā arī šīs vasaras Dziesmu un deju svētku izlase, ko iegādājās ZDF/ARTE. 2024. gadā LTV kopā ar ARTE GEIE ierakstīs Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumu "Adriāna Lekuvrēra", iekļaujot to ARTE Operas sezonas (ARTE Opera Season) programmā.

"Esam pārliecināti, ka mūsu pieredze un zināšanas, mūsu bagātais un unikālais kultūras saturs ļaus bagātināt ARTE programmu un vēl vairāk atspoguļos Eiropas kultūras daudzveidību. Ceram, ka mūsu stāsti un formāti pārsteigs un iedvesmos skatītājus visā Eiropā! Esam gandarīti un pagodināti pievienoties ARTE partneru saimei, lai stiprinātu un paplašinātu sadarbību jaunrades un kultūras mantojuma projektu kopīgā īstenošanā," teic Ivars Priede, LTV valdes priekšsēdētājs.


Attēlā no kreisās – ARTE valdes prezidents Bruno Patino, LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede, LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, ARTE valdes viceprezidents Pīters Vēbers.

Ivetas Apkalnas "Saullēkta koncerts" skatāms ARTE Concert (angļu valodā) un Latvijas sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REplay.lv (latviešu valodā), Dziesmu un deju svētku izlase – ARTE Concert (vācu valodā).