• Otrdiena, 2020. gada 11. augusts
  • Vārda diena: Liega, Olga, Zita, Zigita
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Gudrs, vēl gudrāks

Uzsākot jauno mācību gadu, LTV1 ēterā atgriežas erudīcijas spēle skolēniem „Gudrs, vēl gudrāks". Arī šogad  aicinām iesaistīties spēlē ikvienu Latvijas vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēnu. Šī būs trešā « Gudrs, vēl gudrāks» sezona un priecājamies, ka mums ir liels līdzjutēju pulks. Spēles noteikumus zina gan tie, kuri gatavojas piedalīties, gan tie, kuri atbild uz jautājumiem, skatoties «Gudrs, vēl gudrāks» pie LTV1 ekrāniem, gan tie, kuri spēlē aplikācijas spēli.  

 Un tomēr – atgādināsim spēles noteikumus. Katrā vecuma grupā ir 3 pusfināli, kuros katrā piedalās 12 dalībnieki. Divi labākie iegūst tiesības piedalīties finālā, kurā visi seši dalībnieki sāk visu no nulles. Katrā spēlē, arī finālā, ir 4 kārtas.

«Gudrs, vēl gudrāks» arī šogad būs LTV ēterā katru piektdienas vakaru, sākot ar 9.oktobri, kad spēli uzsāks sesto klašu skolēni. Tā, soli pa solim, katru mēnesi spēlēs nākamā vecuma grupa, līdz aprīlī spēlē piedalīsies 12.klašu skolēni, bet maijā – mācību sezonu noslēgsim ar piektklasniekiem.

Kopumā 32 piektdienu vakaros redzēsim, cik talantīgi, atjautīgi un erudīti ir jaunie cilvēki, kuri pēc desmit divdesmit gadiem noteiks lietu kārtību mūsu Latvijā. Arī šogad spēli vadīs Valters Frīdenbergs un Kaspars Ozoliņš.

Kompetenti eksperti katrā spēlē sagatavos atbilstošus jautājumus konkrētai vecuma grupai. Jautājumi ietvers mācību vielu un sabiedriski aktuālas tēmas mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā un citās jomās. Savus jautājumus spēles dalībniekiem gan atraktīvā video formātā, gan tiešraidē studijā, sagatavo arī sabiedrībā zināmi cilvēki – kultūras jomas pārstāvji, zinātnieki, sportisti, politiķi, mūziķi un citi.

Lietuvas sabiedriskajā televīzijā līdzīgs projekts „Lietuvas tūkstošgades bērni" tika uzsākts 2008.gadā ar mērķi atrast gudrāko, spējīgāko bērnu visās vecuma grupās, veicināt izglītību, attīstīt jauniešos izpratni, ka zināšanas ir svarīgas nākotnes mērķu īstenošanā. Patlaban milzīgā popularitāte, augstie reitingi apliecina, ka tauta ir lepna par strādīgiem un talantīgiem bērniem. Nu jau trešo mācību sezonu ar lepnumu varam teikt – arī Latvijas skolēni ir gudri un zinātkāri. Un mēs lepojamies par jums! Tiekamies spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» vai piektdienu vakaros 19.05 LTV1! 

 

Jaunajā "Gudrs, vēl gudrāks" sezonā pārsteigums īpaši skatītājiem! Turpmāk katru nedēļu jautājumi jums būs sagatavojis FIZMIX! Visi noteikumi un balvas, kas paredzētas jums, būs uzzināmas FIZMIX.LV mājaslapā!

Get it on Google Play

Gudrs vēl gudrāks - Latvijas Televīzija

Meklēt raidījumu

Raidījumu arhīvs

Jūlijs Augusts
2020
Septembris
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Spēli un galveno balvu nodrošina

               LATVENERGO

              Lieldraugs ELVI

              

              Sponsors Bite