• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā mākoņains, -7 °C, D/DA vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

Spēlmaņu nakts 2015

Ik gadu novembra mēnesis Latvijas teātru profesionāļu dzīvē tiek sagaidīts ar īpašu interesi un intrigu, jo 23. novembra datums tradicionāli ir Gada balvas teātrī «Spēlmaņu nakts» norises diena.

Tās dienas jubilārs — Latvijas laikmetīgā teātra tēvs Eduards Smiļģis — vienmēr ir uzsvēris, ka teātris ir spēle un sintēzes māksla. Nekas jau nav mainījies! Arī šī gada ceremonijas veidotāji — režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve un operators Uldis Jancis to atgādinās, viegli un ironiski ikdienišķas situācijas sasaistot ar dzīvi teātrī, izspēlējot kādu negaidītu tēlu klātbūtni un dažus vizuālos trikus, uzsverot šīs dienas nozīmīgumu un noturot arī to prieka dzirksti, kas ierasti dominē teātru profesionāļu starpā šī vakara gaitā. Jo tie ir svētki!

Sumināsim Mūža balvas ieguvējos — tautā mīlētos Latvijas Nacionālā teātra grandus Uldi Dumpi un Ģirtu Jakovļevu. Protams, kā ierasts, intriga tiks saglabāta pārējo 17 Skatuves naglu sadalē, un kāda no izrādēm iegūs tik ļoti pagodinošo Grand Prix titulu.