• Otrdiena, 2020. gada 26. maijs
  • Vārda diena: Varis, Eduards, Edvards, Edvarts
  • Rīgā +7.7°C, - vējš 0m/s, 771mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 564

Horhe Luiss Borhess

Alefs

 Jaunākajā grāmatā ir iekļauti stāsti, kas ļauj iepazīt visas izcilā un reizē noslēpumainā argentīniešu rakstnieka Horhes Luisa Borhesa iecienītākās tēmas – ceļojumus laikā, sapņus, kas īstenojas, nemirstības tēmu. Borhesu dēvē par lielu mistifikatoru, taču vispirmām kārtām viņš mistificējis pats sevi. Turpat sešdesmit gadus darbodamies literatūrā, viņš sarakstījis apbrīnojami maz Viņa daiļrades kodols, sauksim to par Borhesa evaņģēliju, ir aptuveni 20 stāsti. Pārējais – dzeja, komentāri, mazas esejas, recenzijas, literatūrvēsturiski apcerējumi un citi darbi, kas sarakstīti ar līdzautoriem. 

 

http://www.delfi.lv/kultura/news/books/horhe-luiss-borhess-alefs.d?id=9737913


Komentāri (3)

Elita
Grāmatu "Alefs" sarakstījis nevis Borhess,bet Paulu Koelju....!!
Grrr
Nu gan, ja Koeljo nospēris nosaukumu pasaules klasikai, tas nenozīmē, ka viņa nosaukums ir "pareizais".

Tas tāpat, kā, ja Dinnijs Diņģis tagad sarakstītu un nosauktu grāmatu par "Bāskervilu suni", Artūrs Konan-Doils nepārstātu būt "Bāskervilu suņa" autors.
Ieva_hlevicka
Grāmatu ar tādu nosaukumu sarakstījis gan Borhess (1949), gan Koelju (2010)!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums