• Svētdiena, 2020. gada 7. jūnijs
  • Vārda diena: Gaida, Arnis, Arno
  • Rīgā +13.1°C, - vējš 0m/s, 757mm Hg, 82%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 1069

Uga Skulme

Atmiņu grāmata

 "1957. gada 20. maijā, tieši sešdesmit otrajā dzimšanas dienā, nelielā kladītē tēvs veica pirmo atmiņu ierakstu. Sākotnēji atmiņas tēvs rakstīja dienasgrāmatām paredzētās nelielās iesējuma kladēs. Parasti stāstījums bija secīgs, tomēr autors nereti pakļāvās garastāvokļiem, notikumu novirzēm. Teksti kļuva bagātāki, bet ne tik pārskatāmi. Pārliecinoties, ka rakstu darbi tēvu aizrauj un viņš iesāk pierakstīt jau ceturto kladīti, sameklēju grāmatsējēju, kas pagatavoja lielizmēra biezas klades baltām lapām. Sešdesmit trešajā dzimšanas dienā 1958. gāda tās tēvam uzdāvināju. Drīz nopratām, ka atmiņu rakstītājam velte ir pa prātam. Tēvs ar skubu sāka aizpildīt tukšās lapas. Sākumā turpināja rakstīt atmiņas, bet, kad viss svarīgākais šķita izklāstīts, pievērsās dienasgrāmatas tipa tekstiem. Dažbrīd tas līdzinājās dienas notikumu atzīmēm. Rakstus tēvs turpināja līzd savai pēdējai vasarai 1963. gadā. Tagad pirms piecdesmit gadiem rakstītās atmiņas nonākušas līdz lasītājam. Tās sakārtotas secīgi un īsinātas. Labotas pamanītās kļūdas. Pēc iespējas ir saglabāta autora valoda. Atmiņas ir subjektīvs autora vēstījums par cilvēkiem un notikumiem." /Jurģis Skulme/ 

 

http://www.jr.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=486813


Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums