• Svētdiena, 2020. gada 23. februāris
  • Vārda diena: Haralds, Almants
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 744mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 237

Laimonis Purs

Degošais pilskalns

 Vēsturiskais romāns lasītāju aizved 13. gadsimtā, kur mūsu senči piedzīvo vācu krustnešu militāri attīstītākās armijas ielaušanos viņu apdzīvotajās zemēs. Lai arī ar laiku baltu ciltis krita pārspēka priekšā, tieši zemgaļi pretojās visilgāk. 
Romāns ir lieliska piemērots tieši jauniešiem, jo vēsturiskie notikumi, kas ievīti romānā, palīdzēs iepazīt Latvijas vēsturi. Reālas personas no vēstures grāmatu lapām krusto ceļus ar romanā galvenajiem tēliem. Tā būs lieliska lasāmviela tieši pusaugu puišiem, jo piedāvā piedzīvojumus un seno laiku cīņu aprakstus. “Degošais pilskalns” izglīto un izklaidē. 
Vēsturisko romānu tetraloģijas “Degošais pilskalns” pirmā grāmata (1962) pieredz jau ceturto izdevumu, tā apliecinot, ka stāstījums par zemgaļu brīvības cīņām  nav zaudējis arī jaunās paaudzes interesi. Tas iepriecina, un dod cerību, ka mūsu senču gadsimtiem ilgais gājums gūs jaunus atspoguļojumus arī daiļliteratūrā.

 

http://www.gramata24.lv/gramatas/dailliteratura/modernie-romani-un-stasti/p/11936-degosais-pilskalns


Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums