• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Aleksandrs Grīns

Dvēseļu putenis

Autors grāmatā stāsta par kara un briesmu stāstiem, kad latvju tautas liktenis bija likts lielo pasaules notikumu svaru kausos. Varoņteiksma par latviešu strēlnieku cīņām Pirmā pasaules karā, kurās bija piedalījies arī romāna autors. Romāns ir daļēji dokumentāls. “Dvēseļu puteni” veido trīs daļas, kas aptver laikposmu no 1915. gada, kad vācu karaspēks okupēja Latviju, līdz 1919. gadam, kad noslēdzās atbrīvošanās cīņas gan pret vāciešiem, gan pret īslaicīgo padomju varu. Pirmā un trešā daļa sarakstīta pirmajā personā, skatot notikumus ar lauku zēna Vanaga acīm. Latvijas bagātie novadi ir nopostīti, cilvēki devušies bēgļu gaitās, ir neziņa un izmisums, tomēr tiek nodibināta patstāvīga latvju valsts. 

http://gramata24.lv/gramatas/dailliteratura/literaturas-klasika/p/11394-dveselu-putenis

Vīru kopa "Vilki" un A.Grīna "Dvēseļu putenis"


Komentāri (11)

Jankajgj
Visu cieņu tiem vīriem,kas toreiz gāja,cīnījās un krita par Latviju! Mūžam slava! Izlasīju tikai 1991.gada jūnijā,kad biju jau iestājies I.PB!
MekijsNazis
Nu jā, tā ir grāmata, kas man Bībeles vietā pie gultas. Esmu pārlasījis ļoti bieži, tiešām laba un ļauj mums ticēt nākotnei un apzināties, ka esam bijuši stipri.
Maija
Izlasīju pusaudžu vecumā 60.gadu sākumā, kad izķeksēju to no grāmatu skapja aizmugurējās rindas. Vecāki naivi cerēja, ka tik tālu nerakšu.
Tajās dienās priekš manis uz visiem laikiem sabruka PSRS ideoloģija un ideāli.
Kad aizvēru pēdējo lapu, biju cits cilvēks.
Un nevarēja mani piespiest iestāties ne komjauniešos ne LKP.
Ēriks
Ar mani bija tieši tāpat...
armandstim42@delfi.lv
Pirmo reizi šo grāmatu izlasīju savas jaunības laikos! Varbūt arī tādēļ, no šīem, drūmajiem laikiem, tā arī palikusi atmiņā visspēcīgāk!
Daiga Tipāne
Latviešu likteņstāsts, kas sniedz ieskatu visas tautas vēsturē.
Aldis Bukšs
Grāmata, kuru pirmo reizi izlasīju 10-11 gadu vecumā un pēc tam vēl un vēl.
Andra Romeiko
Viena no manām visu laiku mīļākajām grāmatām. Meistarīgi uzrakstīta, aizraujoša, dziļa.
Ojārs Bīriņš
Tā ir mūsu valsts tapšanas vēsture. Valsts, kura bija domāta latviešu tautai, bet šodien izrādās tās ir par daudz. Paši latvieši ir ar mieru to norakt, kā makslas cilvēki filmu pēc šīs grāmatas motīviem. Mums jāatvainojas un jāsaprot mūsu apspiedēji, bet viņi ... labāk klusēt, jo sirds tik pilna.
Jānis
Grāmata, kas būtu jāizlasa ikvienam lai saprastu un liktu lepotos ar mūsu Latviešu strēlniekiem.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums