• Trešdiena, 2020. gada 26. februāris
  • Vārda diena: Mētra, Evelīna, Aurēlija
  • Rīgā +1.1°C, DA vējš 3.1m/s, 740mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 1194

Džeina Ostina

Emma

Džeinas Ostinas romāns "Emma" ir aizraujošs ieskats angļu augstākās sabiedrības aprindās 18.gs. beigās. Romāna galvenā varone, Emma Vudhausa, ir jauna, drosmīga un apķērīga sieviete, kura atšķirībā no citām Ostinas darbu varonēm ir finansiāli nodrošināta un neatkarīga. Līdz ar to arī Emmas prioritātes ir gluži citas - viņa nevēlas iziet pie vīra, bet grib būt pati savas dzīves noteicēja. Romāna lappusēs jaušams aizgājušā laikmeta šarms, saviesīgas sarunas, kurās atklājas gadsimta priekšstati par godu un morāli, kā arī dažādi attiecību samezglojumi, kas pakāpeniski atšķetinās lasītāja acu priekšā. No angļu valodas tulkojusi Liana Blumberga. Māksliniece Aija Andžāne.

http://gramata24.lv/gramatas/dailliteratura/literaturas-klasika/p/11903-emma


Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums