• Sestdiena, 2020. gada 29. februāris
  • Vārda diena:
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 753mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 1783

Izabela Aljende

Fortūnas meita

Isabella Aljende (Isabel Allende, dz. 1942) ir viena no populārākajām mūsdienu rakstniecēm Latīņamerikā. Viņas darbi tulkoti daudzās valodās un bijuši pārdotāko grāmatu topos Eiropā, ASV, Latīņamerikā un Austrālijā. Latviešu lasītāji jau iepazinuši rakstnieces romānu “Zorro”, kā arī darbus jauniešiem no “Bezgalīgās sērijas” – “Briesmoņu pilsēta”, “Zelta pūķa karaļvalsts” un “Pigmeju mežs”.

Romāna “Fortūnas meita” darbība norisinās gan ostas pilsētā Valparaiso, Čīlē, gan Kalifornijas Centrālajā ielejā, gan Sanfrancisko izdegušajās ieliņās. Viena aina nomaina citu gluži kā krāsainā kaleidoskopā, paaudžu paaudzēs virmo kaislības, un nedz stingra audzināšana, nedz mietpilsoniskās morāles normas nespēj nodzēst uzliesmojušo pirmās mīlestības uguni.
Elīza Somersa uzaug čīliešu aristokrātu ģimenē, bet vai viņa tiešām ir bārene, ko audžuvecāki atraduši pamestu pie mājas sliekšņa? Vai kautrīgais puisis, ko meitene neprātīgi iemīl no pirmā acu uzmetiena, tiešām ir nežēlīgais laupītājs Žoakins Murjeta? Vai abiem lemts vēl kādreiz satikties?...

Lai arī lasāms kā patstāvīgs darbs, “Fortūnas meita” ir pirmais romāns triloģijā, kurā ietilpst arī darbi “Sēpijas portrets” un “Garu nams”.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/5583-fortunas_meita_1.html


Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums