• Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
  • Vārda diena: Marta, Dita, Dite
  • Rīgā skaidrs, +23 °C, A vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 1607

Tatjana Fasta

Juris Podnieks. Vai viegli būt elkam?

 1992. gada vasarā zemūdens medību laikā Zvirgzdu ezerā, Latvijas rietumos, noslēpumaini pazuda pazīstamais dokumentālā kino režisors Juris Podnieks. Viņš bija sporta meistars peldēšanā. Oficiālā versija apgalvoja, ka noticis nelaimes gadījums.  

 Dokumentālista dzīve bija riskanta un avantūrisma pilna. Viņa filmas aizliedza padomju cenzūra. Viņu medīja VDK. Kaukāza kaujinieki solīja par viņa galvu miljonu. Jura Podnieka dzīve ir īsts dēku romāns, kurā savijas gan specdienestu spēlītes, gan slepena mīla, gan mistika.

 Šī grāmata ir mēģinājums atšķetināt neparasta cilvēka likteņa noslēpumus. Grāmatas autore Tatjana Fasta ilgus gadus ir bijusi draugos ar režisoru, braukusi kopā ar viņu uz filmēšanas vietām, vērojusi viņu dažādās dzīves situācijās, un tas pamudināja autori pētīt Jura bojāejas cēloņus. Grāmatā ir ievīti personiski iespaidi un atmiņas.

 Jura Podnieka filmas ir kļuvušas par dokumentālā kino klasiku.

 Viņa filma „Vai viegli būt jaunam?” atsedz jauniešu dvēseles rētas uz slimas sabiedrības melu un netikumu fona.

 Šodien Jura Podnieka filmas ir iekļautas pasaules vadošo kinoskolu mācību programmās.

 http://kontinents.lv/books/Romani/Juris_Podnieks__Vai_viegli_but_elkam/


Komentāri (1)

Andrejs Cīrulis
Pazinu Juri, viņa sievu Elgu, pats biju klāt un līdzdarbojos daudzos notikumos. Labi uzrakstīta grāmata.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums