• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Vieta pirmās kārtas balsojumā: 678

Laima Muktupāvela

Totēmi

Laima Muktupāvela par grāmatu raksta: "Mēs visi esam mednieki un medījums. Mūsos ierunājas pirmatnīgas, mežonīgi tiešas dabas bērnu dvēseles vēl no tiem laikiem, kad Saule un Mēness staigāja pa Zemes virsu. Mēs sevī pazīstam daļu mūžības, daļu no tiem, kuri savu būtību nav pieslēguši aiz kanoniem, pieklājīgas uzvedības, bet dzīvo, dievišķu instinktu vadīti. Kā mēs, kad aizmetam civilizācijas uzpurņus. Visi tomēr esam tik līdzīgi un trausli.
Viss atkarīgs no mīlestības jūtu novilktā tīkla. Tā mēs esam nosaukuši vairošanās instinktu, ar ko daba mūs gudri apveltījusi. Šo instinktu esam nosaukuši arī citādos vārdos - sapratne, pieķeršanās, uzticība... Ir mums savi āži, un dzegužu pietiek. Bet kādreiz patiešām esam - kā lapsas, lūši, bruņurupuči, putni. Lidojam, rāpojam, peldam.
Visi stāsti ir patiesi. Personas neizdomātas, situācijas reālas."


Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums