• Svētdiena, 2020. gada 16. februāris
  • Vārda diena: Jūlija, Džuljeta
  • Rīgā +7.0°C, DA vējš 5.7m/s, 748mm Hg, 85%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


KĀRTĒJAIS KONKURSS!

Aprunāties ar kādu no Dostojevska romānu varoņiem. Iedzert tasi tējas kopā ar Skārletu no “Vējiem līdzi”. Pajautāt Alisei, kā tad īsti viss izskatījās Brīnumzemē, un no visas sirds samīļot Vinniju Pūku. Kuru no grāmatu varoņiem Tu vēlētos satikt reālajā dzīvē? Ko vēlētos kopā ar viņu darīt? Lūk, kādu jautājumu uzdodam jums mūsu 3. vasaras konkursā. Pirmkārt jau tāpēc, ka interesanti. Otrkārt tāpēc, ka pēdējā laikā plašāku rezonansi ieguvusi jauna entuziastu grupa “Imaginary Latvians”.

“Imaginary Latvians” jeb “Iedomu Latvieši” ir Riharda Kalniņa un Krišjāņa Mazura radīta to grāmatu un filmu varoņu kolekcija, kas pēc tautības ir latvieši! Ideja ir lieliska ne vien tāpēc, ka ir interesanti palūkot, par kādiem meža dīvainīšiem nereti mūs uzskata augsta ranga rakstnieki, bet arī tāpēc, ka interneta vietne apkopo dažādu, vēl nelasītu grāmatu sarakstu! Turklāt tā ir arī samērā aizraujoša spēle – lasīt grāmatas ar mērķi atrast tajās kādu "Iedomu Latvieti".

Pagaidām "Iedomu Latviešu" vidū atrodami ļoti interesanti tēli: kokles spēlējošā Saulīšu ģimene; latvietis, kas pa kāpnēm kāpj atpakaļgaitā; kāda latviešu žurnāliste Liāna Krūmiņš; latviešu zinātnieks, kurš izgudroja aparātu, kas liek izgaist lietām; latviešu ceļotāja, kura aizmirsa, kā jāsmaida; ārkārtīgi skaista latviešu raganu karaliene un citi.

Ja vēlies uzzināt, kurās grāmatās sastopami latvieši, meklē informāciju “Imaginary Latvians” facebook lapā vai oficiālajā mājas lapā! Ja zini vēl kādu “Iedomu Latvieti”, kas paslēpies kādā grāmatā, raksti par to uz imaginary@latvians.co

Un, lai arī ir skaidrs, ka būtu ārkārtīgi interesanti satikt katru no “Iedomu Latviešiem”, šoreiz mūs vairāk interesē, kuru grāmatu tēlu labprāt satiktu Tu, neatkarīgi no tā tautības vai citām īpašām iezīmēm! Raksti mums par to līdz 21.augusta 23:59 un jau 22.augustā mēs izlozēsim, kuri trīs atbilžu īpašnieki, tiks pie Lēnas Lehtolainenas kriminālromāna “Mana pirmā slepkavība”.

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaKomentāri (6)

Una Bērziņa
Vēlētos satikt Lemonija Sniketa grāmatu varoņus - Violetu, Sanniju un Klausu. 13 grāmatas, kurās bija sastopami šie tēli ir vienas no manām visu laiku mīļākajām grāmatām. Šīs noteikti ir grāmatas, kuras vēlēšos dot lasīt saviem bērniem, jo , atšķirībā no citām bērnu grāmatām, iemāca arī skarbo dzīves patiesību, ka nekas vienmēr ir godīgi. Ka ar šīm lietām ir jāsamierinās, vienmēr jāalkst zināt vairāk un cīnīties par savu taisnību.
sofja
Laikam neesmu īpaši attapīga, bet nesaprotu, kāda ir adrese, uz kuru man jāraksta:(
LielaLasisana
Rakstiet komentāros! :)
Vai arī kādā no mūsu sociālajiem portāliem - https://twitter.com/LielaLasisana, https://www.facebook.com/lielalasisana?ref=bo okmarks vai http://www.draugiem.lv/lielalasisana/ !
Inese
Nu ko, ja jau vēlēšanās, tad vēlēšanās:) Satikt gribētu Mazo Princi. Varbūt ko jautātu, bet varbūt tikai klausītos. Cerībā, ka tiks pavērts kāds priekškars. Nu kaut kā tā:)
Anita Vaivode
Labprāt satiktos ar vitālo, sirsnīgo, mutīgo un žiperīgo Jāņa Klīdzēja romāna "Cilvēka bērns" varoni Boņuku, lai kopā dotos izlūkos pa vietējām Latgales pļavām, tāpat ar viņu padiskutētu par to, kāpēc, piemēram, eži nelido, stārķi smaida un Dieviņš dažreiz baras.
Saulstarinjs25
Es vēlētos reālajā dzīvē satikt populāro Agatas Kristi kriminālstāstu varoni - detektīvu Erkilu Puaro-, un labprāt kopā ar viņu šķetinātu noziegumu pavedienus.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums