• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Kopsavilkuma dati par TOP100 iekļuvušajām grāmatām

Nē, šis nav 1. aprīļa joks :) Šis ir atgādinājums, ka balsošana par trim no TOP100 iekļuvušajām grāmatām turpināsies vēl teju mēnesi, kā arī papildu informācija par grāmatām, kas iekļuvušas TOP100. Jo šie kopsavilkuma dati kaut ko vēstī par mums kā lasītājiem!

Teju trešdaļa no Latvijas iedzīvotāju mīļākajām grāmatām ir latviešu oriģināliteratūra (latviešu autoru darbi - 31.18%, tulkotā daiļliteratūra - 68.82%).

Latvijas lasītājiem vairāk tīk autoru - sieviešu rakstītā literatūra (autores - 58.6%, autori - 41.4%).

No žanriem izteikti dominē mīlas un bērnu literatūra (24.45% un 22.10%). Nākamajā kategorijā ir fantastikas darbi un vēsturiskā daiļliteratūra (11.12% un 10.87%). Mīlas, bērnu un fantastikas literatūras žanros izteikts ir tulkotās daiļliteratūras darbu pārsvars pār oriģinālliteratūru. Taču latviešu oriģinālliteratūra apsteidz tulkoto īsprozas, vēsturiskās literatūras un dzejas žanros.

Vismazāk populārās ir lugas, tik še jāņem vērā, ka šis ir grāmatu konkurss (lugas pēdējā laikā izdod ļoti reti)! Tāpēc vairāk pārsteidzoša ir zemā interese par “krimiķiem”, kas savā popularitātē sacenšas ar dzeju.

TOP100 iekļuvušo grāmatu sarakstā populārākā ir mūsdienu literatūra (no 1990.gada), kas sastāda 45.86% no visām grāmatām, nākamā iecienītākā ir pēckara laikā rakstītā literatūra, tad klasika.

Kāds ir jūsu viedoklis par balsojuma analīzes datiem?

Datus apkopojis sociālantropologs Roberts Ķīlis.

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums