• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lielā Lasīšana

Tas brīdis ir klāt! Raidījums Lielā Lasīšana ir sācis savas gaitas jūsu TV ekrānos un interneta vidē. Apsveicam!

Kamēr raidījuma ietvaros norisināsies balsošana un nākamo pārraižu sižetu veidošana, šī būs vieta, kurā mēs varēsim virtuāli tikties, lai uzzinātu raidījumu un lasītprieku skarošus jaunumus, balsotu par iecienītākajām grāmatām, tās komentētu, ielūkotos raidījuma aizkulisēs u.tml. Kopīgi šo laiku līdz mirklim, kad uzzināsim Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu, centīsimies padarīt sev aizraujošu un vērtīgu gan lasot, gan daloties tajā, kas izlasīts!

Ar cieņu,
Lielās Lasīšanas komandaKomentāri (46)

nijole
protams, ka netika uzrunāti visi grāmatu izdevēji. Esmu viens no tiem, kam pat nebija nojausmas, kādā veidā tiek "veidots projekts". Žēl, ka arī šeit neatbalstām jau tā konkurēt ar Eiropu nespējīgo Latviju un tās autorus!!
Inga
Labdien! Kopumā - paldies par lasīšanas, grāmatniecības, literatūras tēmu aktualizēšanu. Sen nebijusi lieta. Bet žēl, ka šis lieliskais pasākums iebrauc sliedēs, kas tik labi iesākto nobremzē. Vai jūs gribētu padoties provokācijai nosaukt mīļāko ēdienu un turpmāko mūžu našķoties vainas apziņā par kādreiz sameloto? Un kuru jūs mīlat vairāk - tēti vai mammu? Otrs: mājas lapa, acīm redzot, bija laba pirmajai kārtai. Tagad tajā neiespējami orientēties. Vairums materiālu attiecas uz "arhīvs". Slikti.
Brigita Rozīte
Smaidiņcilvēkam: Nu, galīgi aplam. Vai tad tikai mācību literatūra ir literatūra? Nekādu lēto romāniņu lobiju nesaskatu. Mani aizvaino, ka manas mīļākās grāmatas var dēvēt par lētiem romāniņiem. Ir jau gan sarakstos arī tādi, bet ne jau visi. Pašai žēl, ka grūti bija izvēlēties, tik daudz mīļāko grāmatu. Tagad balsotu par Jāņa Lejiņa Zīmogs sarkanā vaskā. Pašreiz lasu Selindžera Deviņus stāstus, kas jau ir iebalsoti. Esmu balsojusi par Uz kraujas rudzu laukā. VIENU vismīļāko nez vai arī šoreiz izdosies noskaidrot. Un vai tas būtu vajadzīgs? Bet ja jau jāpiemērojas BBC formātam...
Ilona
Mana ieteiktā grāmata M.Lasila "Pēc sērkociņiem" joprojām nav!
Viņa ir dusmīga!!
ilze
Lapā iBook.lv jau ir gari saraksti ar grāmatām un to vāciņiem. Varbūt uzaiciniet viņus sadarboties?
LielaLasisana
Liels paldies par ieteikumu, to noteikti apsvērsim!
sintija
Viss darbojas, manis pievienotā grāmata ir sarakstā! Acīmredzami ir nepieciešams zināms laiks, lai tiktu pārbaudīts nosaukums, autors utt.
LielaLasisana
Paldies par pacietību un sapratni - laiks tiešām ir nepieciešams, pateicoties balsotāju aktivitātei :)
JJJ.
Raidījuma tēma ir TIK plaša, skaista un nozīmīga ! Grāmatu mīļotāju ir TIK daudz ! Taču nākamais raidījums TIK tālu !!
Aija
Lūdzu nesakiet: pirktākā grāmata (tā ir stila kļūda). Labāk: visvairāk pirktā grāmata. Nu nebūsim pavirši! Neteiksim par grāmatām - viņas! Raidījuma sākums pagalam neizdevies - rada (un rāda) negatīvu attieksmi pret grāmatām. Bet pati raidījuma ideja ir ļoti vērtīga un katrs sākums ir grūts...
LielaLasisana
Centīsimies labot pirmajā raidījumā pieļautās kļūdas.
Oļģerts
Zinātnisko literatūru tiešām nevajag iekļaut, jo konkrētu zinātņu disciplīnu pārstāvošas grāmatas gandrīz vienmēr ir svarīgas tikai šai zinātņu jomā nodarbinātajiem; daiļliteratūra tomēr ir demokrātiskāka - Vinniju Pūku ir lasījis gan ķīmiķis, gan filologs.
Judīte Putāne (dz. Krēsliņa)
Kā grāmatu apgādi iesniedza sarakstus, ja lielākā daļa vispār netika uzrunāti. Vai raidījuma veidotāji ir informēti cik Latvijā izdevniecību?
LielaLasisana
Atgādinām, ka grāmatas, kuras parādās Grāmatu sarakstā, ir tikai tās grāmatas, par kurām kāds ir nobalsojis!
Sadarbībai uzrunājām visus grāmatu apgādus, kas izdod latviešu un tulkotās daiļliteratūras grāmatas. To apgādu sarakstus, kas mums tika iesniegti, izmantojām datu bāzes izveidei.
Ligita Urbāne, ex Priekule
Sakiet lūdzu, kāpēc grāmatas nav sadalītas pa grupām!? Manuprāt nevar vienā sarakstā būt gan dzeja, gan autobiogrāfisks romāns, gan pasaulslavens, 2 reizes ekranizēts daiļdarbs! Par bērnu un jauniešu grāmatām vispār aizmirsts...
LielaLasisana
Grāmatas nav sadalītas pa grupām, jo raidījuma sistēma un pamatu pamati ir adaptēti no BBC raidījuma. Lielu daļu mūsu ieteikumu un piedāvājumu nedrīkstējām realizēt, jo tie neatbilda sadarbības līguma prasībām no BBC puses.
Līga
Neatradu šeit informāciju kā notiek balsošana ar anketām
LielaLasisana
Balsošanas anketas atrodamas grāmatnīcās! Tajās, gluži kā interneta balsojumā, jānorāda mīļāko grāmatu nosaukumi, autori, kā arī jūsu kontaktinformācija. Balsojums tiks apkopots un pieskaitīts interneta balsojumam!
Inese Matisāne
Ideja ir laba, jāskatās, cik godīgi tā tiks īstenota līdz galam. Balsošana ar tālruņa palīdzību izskatījās pēc butaforijas - sazvanīt praktiski nebija iespējams. Tad kāpēc tiešraidē cilvēkiem ir jāmelo, ja iepriekš zināms, ka sazvanīt varēs tikai nedaudzi?
LielaLasisana
Atvainojiet, lūdzu, par tehniskajām problēmām, kas radās jūsu necerētās atsaucības dēļ! Joprojām cenšamies "turēt līdzi" skatītāju balsošanas aktivitātei, kas mērāma jau vairākos tūkstošos! Tieši tāpēc arī tiešraidē ēteru sazvanīt bija pagalam grūti.
Juris Tiltiņš
Varbūt varētu arī būt interesants projekts!? Tikai īsti tā arī nebija skaidrs, kā izvēlēta tā saucamā ekspertu komanda? Un kas to darījis. Būtu gribējies dzirdēt dziļāku, izvērstāku analīzi par lasīto bez parastajiem Freda jociņiem.
Un valoda!!!! Ausis svilst. Tā gan nav tikai šī raidījuma, ne tikai šo vadītāju problēma, bet ja par grāmatām, literatūru ir raidījums... "Paliekiet kopā ar Latvijas TV"- man jau gan liekas, ka būtu jāsaka "palieciet"!?
Kādreiz, cik zinu LTV bija valodas konsultants. Derētu šo amatu atjaunot.
w
kurā brīdī uz norādīto epastu tiek nosūtīts apstiprinājums par grāmatu balsojumu? Vakar mēģināju pievienot sarakstam savas mīļās grāmatas. parādījās paziņojums, ka tūlīt saņemšu apstiprinājuma vēstuli, bet vēl līdz šim neko neesmu saņēmusi.
w
patiesībā to jau izdarīju, bet vēstuli vienalga nesaņēmu. labi, mēģināšu ar citu epasta adresi.
LielaLasisana
Apstiprinājuma vēstule tiek nosūtīta uzreiz pēc balsošanas! Varbūt e-pasta norādīšanas laikā tika pieļauta kāda kļūda. Varbūt der pamēģināt nobalsot vēlreiz!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums