• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Lielās Lasīšanas pirmie rezultāti

Pagājušajā svētdienā, Grāmatu ķēdes iedvesmoti, atklājām raidījumu ciklu Lielā Lasīšana, kurā aicinājām jūs, lasītāji, balsot par savām mīļākajām grāmatām. Jūsu atsaucība ir patīkami pārsteidzoša!

Līdz šim brīdim aicinājumam balsot  mūsu mājaslapā un www.draugiem.lv/lielalasisana – neskaitot telefona balsojumus raidījuma laikā un balsojumus grāmatnīcās – ir atsaukušies un korekti aizpildījuši anketas 2900 skatītāji, iesakot 3303 dažādu grāmatu. Kopumā aizpildītas 11306 balsojuma ailītes.

Lielās Lasīšanas komanda atgādina, ka balsot var tikai par daiļliteratūras grāmatām. Dokumentālā proza vai, piemēram, enciklopēdijas un rokasgrāmatas nederēs. Tāpat mūsu komanda patur tiesības diskvalificēt aizdomīgus balsojumus, kuru mērķis ir iebalsot kāda noteikta autora vai izdevniecības darbus, jo pirmie šādi balsojumi jau ir saņemti.

Lai jums aizraujoša lasīšana!

Ar cieņu,
Lielās Lasīšanas komandaKomentāri (11)

Valdis Rūmnieks
Cienījamie saraksta sastādītāji!
Mēs esam divi autori Andrejs Migla un Valdis Rūmnieks. Atdodiet mums mūsu vārdus! (Skat. "Sveiks, jautrais Rodžer!" un "Viestura zobens"). Paldies!
LielaLasisana
Lūdzu, atvainojiet par kļūdām, tās jau vakar, uzreiz pēc Jūsu ziņas saņemšanas, tika izlabotas.
Jānis
Labdien!
Jau pirmajā dienā nobalsoju par Visvalža Lāma romānu "Ķēves dēls Kurbads". Tas joprojām nav atrodams grāmatu sarakstā. Kā tā?
kazus130445
Kādēļ Jūs atlasat grāmatas? KĀDĒĻ yo nevarētu darīt lasītāji? Lieciet visas iesniegtās grāmatas sarakstā un tad jau lasītāji noteiks labāko 1000 un tad 100, tad 21 utt.
Jums bija laba ideja, bet nevajag uzlikt cenzuru grāmatām, kuras vajadzētu vērtēt lasītājiem. Tas atgādina PSRS laikus, kad ir tie, kas zina ko varēs lasītāji vērtēt. Žēl, bet ideja bija laba.
LielaLasisana
Raidījuma formāts ir šāds, jo tā ideja un noteikumi ir pārpirkti no BBC!
E
Ja dokumentālā proza neder, tad kā sarakstā iekļuvusi "Ardievu, Atlantīda"?
Zane
Lūdzu izlabojiet kļūdu, kas ieviesusies grāmatu sarakstā- "Pansija pilī" autors ir ANŠLAVS Eglītis, nevis Andrejs.
LielaLasisana
Kļūda ir izlabota! Liels Jums paldies par tās pamanīšanu.
Maijai no Arno Jundzes
Tas ir lieliski, ka fanojat par Maijas Laukmanes dzeju. Apsveicu! Neviens jums nevar aizliegt aizpildīt vienu anketu tikai ar Laukmanes dzeju krājumu nosaukumiem. galvenais, ierakstiet pareizi. Tās ir jūsu tiesības. Un nekā aizdomīga tur nav. Ja kāds lasa tikai Žila Verna romānus vai Noras Ikstenas grāmatas - tieši tāpat. Piekritisiet, ka nesmuki būtu tad, ja uz lielo lasīšanu pienāktu simt vienādas anketas aizpildītas vienādā rokrakstā vienām gramatiskām kļūdām vai elektroniski no epastiem janis1@inbox, janis2@inbox...janis 100@inbox.lv.

Es ļoti aicinu visus grāmatu draugus nesabojāt šo balsojumu. Fani, tas ir lieliski, fanu klubi arī, bet nesāciet rīkot sabiedrisko attiecību parādi. Šī nav O kartes akadēmija, kur ar sms var balsot tik, cik ļauj maciņa biezums. Un arī triecienbalsojumu te nav! Un nevajag!
Henrieta Verhoustinska
Aizdomīgi balsojumi ir tad, ja, piemēram, dažu stundu laikā tiek balsots no 50 dažādām inbox.lv adresēm, kas visas veidotas pēc pēc principa "vārdscipars@inbox.lv", un kur visos balsojumos visas piecas ir viena autora (konkrētajā gadījumā ne pārāk plaši pazīstama) grāmatas. Ja jūs godīgi no sava e-pasta vai sociālā tīkla profila nobalsojat par savu mīļāko dzejnieci, un pat Jūs organizējat vēl vairākus fanus, kas arī balso savā vārdā - šāds balsojums, protams, tiek pieņemts.
Maija Veidemane
Mani mulsina teikums - "mūsu komanda patur tiesības diskvalificēt aizdomīgus balsojumus, kuru mērķis ir iebalsot kāda noteikta autora ...darbus". Kā to saprast?
Esmu dzejnieces Maijas Laukmanes, kā tagad saka, fane. Jā, man gandrīz vai vienalga, kurš no ,manis pievienotajiem, dzejoļa krājumiem iekļūs TOP100, uz ko ļoti, ļoti ceru, jo nu jau vairākus gadus Maija Laukmane ir lasītāko dzejnieku lokā. Par to liecina Lielās lasītāju balvas iegūšana, ko organizē LBAB par gada lasītāko dzejoļu krājumu.
Vai arī mana rīcība tiks kvalificēta kā aizdomīga?

Vēlu sekmīgi realizēt šo grūto un atbildīgo ieceri - noteikt Latvijas iedzīvotāju mīļāko
daiļliteratūras grāmatu!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums