• Otrdiena, 2020. gada 22. septembris
  • Vārda diena: Maigurs, Mārica, Māris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Par grāmatu sarakstu

Tā kā esam saņēmuši vairākus jautājumus par grāmatu sarakstā šobrīd iekļautajām grāmatām, atbildam!

Grāmatu sarakstā parādās tikai tās grāmatas, par kurām kāds ir nobalsojis līdz šim. Ja jūs esat pirmais, kas piesaka kādu grāmatu, tad sarakstā tā parādīsies nākamās dienas laikā, lai balsojuma sistēmā nerastos liekas kļūdas. Tiek pārbaudīta katras grāmatas autora un nosaukuma atbilstība patiesībai. Ar laiku pilnīgi visas iebalsotās grāmatas būs atrodamas sarakstā, tās tiek un tiks izkārtotas alfabētiskā secībā.

Pirmais balsošanas posms noslēgsies 16. februārī. Lai aizraujoša lasīšana!

Ar cieņu,
Lielās Lasīšanas komandaKomentāri (42)

Valdis Rūmnieks
Cienījamie saraksta sastādītāji!
Mēs esam divi autori Andrejs Migla un Valdis Rūmnieks. Atdodiet mums mūsu vārdus! (Skat. "Sveiks, jautrais Rodžer!" un "Viestura zobens"). Paldies!
LielaLasisana
Lūdzu, atvainojiet par kļūdām, tās ir izlabotas!
Didzis Sedlenieks
Kā var redzēt to grāmatu sarakstu? Redzams tika alfabēta sākums pirmajā lapā, pārējās lapas ir tukšas. Klikšķinu uz cipariem vai bultiņām, tik un tā visas lapas tukšas.
LielaLasisana
Problēmām nevajadzētu būt, klikšķinot uz cipariem un bultiņām, parādās nākamās konkrētā burta grāmatas!
armandstim42@delfi.lv
Es par A.Grīna "Dvēseļu puteni"!
Magone
Vai tiešām INESES PRISJOLKOVAS Ieelpo laimi un mīlestību 2 atbilst nolikumam? Manuprāt tā ir rokasgrāmata vai psiholoģijas grāmata, bet ne daiļliteratūra.
LielaLasisana
Paldies par aizrādījumu! Jums taisnība!
Guna
Atļaujos atkal paraudāt. Pirmā raidījuma laikā nobalsoju par 5 grāmatām, t,sk. V.Muhinas - Petrovas "Sandija kuģi", ko lasīju 12 gadu vecumā (tātad 1977.gadā) un kas pilnīgi pārvērta manu attieksmi pret dzīvi. Joprojām šīs grāmatas nav listē :( :( :( Pārējās 4 ir, lai gan pilnīgi iespējams, ka par vēl vienu esmu vienīgā balsotāja. Kāpēc ignorējat "Sandija kuģus"???????????????????? Nezināt tādu grāmatu? Lūdzu! http://www.ibook.lv/BD_sandija-kugi-v-muhina- petrinska.aspx?BID=4f30889d-2b1e-4f2f-b35a-261 2b2814912
mārtiņš
klau, visādi H.Poteri ir, bet kur Marks Tvens - Haklberija Fina piedzīvojumi? Žils Verns - Žangada?
Freimanis Māris
Labdien! Vēl joprojām sarakstā nav iekļauta Dženetas Vintersones grāmata „Kaislība” (tika pieteikta jau 19.janvārī). Vai grāmatas tiek iekļautas sarakstā selektīvi?
Kārlis Krēsliņš
Taču problēma tāda, ka grāmata neatbilst mūsu raidījumu nolikumam, jo nav daiļliteratūras grāmata. Raidījuma nolikums atrodams šeit - http://www.ltv.lv/lv/liela-lasisana/par-proje ktu/ - lapas apakšdaļā. Izlasīju nolikumu, bet pasakiet, kur un kā tur ir pateikts par prasībām pret gramatas saturu? Vai dailliteratūras grāmata var būt fofogrāfijas un dokumenti?
LielaLasisana
Daiļliteratūra jeb beletristika ir mākslas forma, kurā kā izteiksmes līdzeklis tiek lietota valoda. Tā ir literatūra, kurā raksturotās personas un notikumi ir izdomāti.

Vēsturiski izveidojušies četri daiļliteratūras pamatveidi:
- dzeja jeb lirika;
- proza jeb epika;
- dramaturģija;
- liroepika.

Būtiski pievērst uzmanību, ka pieļaujam, ka daiļdarbā iekļautās personības un notikumi var būt arī daļēji izdomāti, kad darbā rakstīti dialogi un epizodes, kas radušās autora iztēlē pat, ja personas, kas šajās situācijās darbojas, ir reālas. Beletrizētas grāmatas sarakstos iekļaujam. Atmiņu un dokumentālo prozu gan ne.
LielaLasisana
Ziņa tiem, kas sarakstos nav atraduši grāmatas, kuras iesnieguši. Iemesli var būt divi:
1) vai nu grāmata neatbilst raidījuma nolikumam (atrodams sadaļas "Par projektu" apakšdaļā);
2) vai arī balsojums nav apstiprināts, noklikšķinot uz balsojuma apstiprināšanas saiti, kuru nosūtām jums uz e-pastu uzreiz pēc jūsu balsoto grāmatu iesniegšanas. Ja neesat apstiprinājuši savu balsojumu, klikšķinot uz saites, balsojums pie mums nenonāk.

Ceram, ka problēmas atrisināsies un visas nolikumam atbilstošās grāmatas pie mums nonāks!
asmodeus_lv
Skatos grāmata "Lācīša Rūcīša raibā diena" par kuru nobalsoju jau 19.01.2014, joprojām nav iekļauta grāmatu sarakstā.
Gundega Tenisone
Kur palikusi grāmata "J.V.Gēte. "Vilhelma Meistara mācību gadi " ?
Inese
Vai tad grāmata par Astru nav dokumentāls darbs?? Tad jau var arī balsot par 1001 nakts pasākām iepretim tādām "basņām" kā Gredzenu pavēlnieks un Poters?! :)
Inese
tas pats ar: Margita Gūtmane "Dzīve ir viens vella izgudrojums" Veronika Strēlerte manās atmiņās. tas taču ir dokumentāls darbs. Tad jau var arī Bībeles komentārus iekļaut. :)
Inese
P.S. Ruka grāmata par Astru
Jānis Strēlnieks
Labdien. Es vēlējos painteresēties, kāpēc manis un vēl vairāku cilvēku ieteiktā grāmata nav iekļuvusi šajā sarakstā? Grāmatas nosaukums ir "Gods kalpot Latvijai", kuru ir sarakstījis Kārlis Krēsliņš? Jau vairākas dienas cenšamies šo grāmatu popularizēt un piesaistām arvien jaunus cilvēkus, kuri nobalso par šo grāmatu, bet kādēļ vēl joprojām tā nav ievietota?
Ar cieņu,
Jānis Strēlnieks
LielaLasisana
Balsojumus par šo grāmatu esam saņēmuši, tā kā šī ziņa - http://www.kreslins.lv/gallery/lv/ka-pie - adresātus ir sasniegusi. Taču problēma tāda, ka grāmata neatbilst mūsu raidījumu nolikumam, jo nav daiļliteratūras grāmata. Raidījuma nolikums atrodams šeit - http://www.ltv.lv/lv/liela-lasisana/par-proje ktu/ - lapas apakšdaļā.
Guna
Jau pirmā raidījuma laikā nobalsoju par savu mīļāko bērnības grāmatu "Sandija kuģi", kas man lika ticēt savam sapnim un droši iet tam pretī, neskatoties uz apkārtējo smīniem un liktajiem šķēršļiem. Joprojām šī grāmata nav sarakstos :(:( Pārējās 4 ir un apstiprinājumu saņēmu. Vai Jums ir šaubas par šādas grāmatas esamību? Lūdzu! Un iesaku izlasīt.
http://www.ibook.lv/BD_sandija-kugi-v-muhin a-petrinska.aspx?BID=4f30889d-2b1e-4f2f-b35a-2 612b2814912
LielaLasisana
Jūsu balsojums par šo grāmatu vēl nav nonācis līdz mūsu pārbaudei - viss vēl priekšā!
Guna
Jau pirmā raidījuma laikā nobalsoju par savu mīļāko bērnības grāmatu "Sandija kuģi", kas man lika ticēt savam sapnim un droši iet tam pretī, neskatoties uz apkārtējo smīniem un liktajiem šķēršļiem. Joprojām šī grāmata nav sarakstos :(:( Pārējās 4 ir un apstiprinājumu saņēmu. Vai Jums ir šaubas par šādas grāmatas esamību? Lūdzu! Un iesaku izlasīt.
http://www.ibook.lv/BD_sandija-kugi-v-muhin a-petrinska.aspx?BID=4f30889d-2b1e-4f2f-b35a-2 612b2814912
Saulīte
Varbūt var bibliotēkzinātnes studentus iesaistīt pārbaudēs, ja paši netiekat galā? Un - to taču var darīt attālināti, es vismaz tā ceru! Izreklamē projektu un beigās čušs vien sanāk...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums