• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Putekļi smilšu pulkstenī

Vēl šodien jums ir iespēja piedalīties mūsu izsludinātajā KONKURSĀ, kurā varat laimēt Arno Jundzes jaunāko romānu "Putekļi smilšu pulkstenī". Lūk, kur īsa informācija par to, kas tad īsti var nonākt jūsu rokās! :)

Romānā atspoguļojas jau autora pirmajā pieaugušajiem adresētajā daiļliteratūras grāmatā – stāstu krājumā «Gardo vistiņu nedēļa» – jūtamā interese par literatūrā līdz šim maz atainoto Latvijas vēstures periodu – 20. gadsimta vētrainajiem 90. gadiem, kas tautā tiek pelnīti dēvēti arī par juku laikiem. Pusgadsimtu valdījušo sistēmu – sākot no ekonomikas un beidzot ar domāšanas – sabrukums, pēkšņa un strauja Rietumu ietekmes ieplūšana, skaidru morāles orientieru zudums, sīka un ne tik sīka noziedzība un politiskais haoss – visas šīs tēmas ir intriģējušas A. Jundzi un radušas spilgtu, sarkastisku un trāpīgu atspoguļojumu arī grāmatā. Stāstījums izskan vairāku šinī laikposmā dzīvojošu vīriešu balsīs – to vidū ir gan Afganistānas militārās kampaņas pārdzīvojis karavīrs, gan neveiksmīgs filologs un sensāciju kārs žurnālists, gan represijas pārcietis mācītājs... Viņu stāsti pārklājas, sasaistās ar tikko jaušami ieskicētiem pavedieniem, norādot, ka tekstā, tāpat kā dzīvē, pastāv neskaitāmi daudz manāmu un nemanāmu sakarību. Vēstījuma plūdumā iesaistās arī senāku laiku balsis gan no 17. gadsimta, gan pēckara gadiem, kā arī autobiogrāfiski motīvi, dažādu sarunu, vēstuļu, īsziņu teksti, kurus lasītājam jāliek kopā kā mozaīkas gabaliņus, pašam saviem spēkiem sasaistot romānu vienotā kopainā.

Lai izdodas!
Lielās Lasīšanas komandaPievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums