• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā skaidrs, -11 °C, D/DA vējš, 5,14m/s
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Raidījuma cikla "Lielā Lasīšana" noslēgums un tā rezultāti!

16.novembra vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajām mājām Gaismas pilī ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja sekot līdzi "Lielās lasīšanas" notikumiem un balsot par savu mīļāko grāmatu, kas izdota latviešu valodā. No piecām finālā iebalsotajām grāmatām nācija izvēlējās mīļāko - Kārļa Skalbes "Kaķīša dzirnavas".

"Lielās lasīšanas" TOP5 iekļuva arī Vladimira Kaijaka "Likteņa līdumnieki" (otrā vieta), Imanta Ziedoņa "Epifānijas" (trešā vieta), Aleksandra Grīna "Dvēseļu putenis" (ceturtā vieta) un Ērika Marija Remarka "Trīs draugi" (piektā vieta).

Pirms desmit gadiem briti, austrālieši un vācieši savā "Lielajā lasīšanā" par nācijas mīļāko grāmatu atzina Džona Ronalda Tolkīna sāgu "Gredzenu pavēlnieks". Dažus gadus vēlāk ungāri un bulgāri bija patriotiskāki - pirmās vietas viņu "Lielās Lasīšanas" topos un nācijas mīļākās grāmatas titulu izpelnījās vietējo autoru grāmatas.

"Lielās lasīšanas" balsošanā kopš 19.janvāra iesaistījušies teju 40 000 lasītāju, kuri sākotnēji izveidoja mīļāko grāmatu TOP100, pēc tam TOP21.

"Lielā lasīšanas" tiešraidi no Gaismas pils vadīja Pauls Timrots, Eva Ikstena-Strapcāne un Arno Jundze. Ar savu uzstāšanos raidījumu bagātināja Latvijā iemīļoti mūziķi, ar klātbūtni atbalstīja latviešu literāti.

Sakām bezgala lielu paldies visiem iesaistītajiem un ieinteresētajiem! Īpaši liels paldies apgādam Zvaigzne ABC, Rīga2014, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kā arī visām Latvijas grāmatnīcām un bibliotēkām un "Lāču" maiznīcai!

Ārpus TOP5 palikušās grāmatas ierindojās šādā secībā:
6. A.Sakse "Pasakas par ziediem"
7. A.A.Milns "Vinnijs Pūks un viņa draugi"
8. M.Bulgakovs "Meistars un Margarita"
9. V.Belševica "Bille"
10. J.Klīdzējs "Cilvēka bērns"
11. A. de Sent-Ekziperī "Mazais princis"
12. M.Mičela "Vējiem līdzi"
13. Dž.Vebstere "Garkājtētiņš"
14. K.Makkalova "Dziedoņi ērkšķu krūmā"
15. Š.Brontē "Džeina Eira"
16. S.Kolinsa "Bada Spēles"
17. S.Lārsons "Meitene ar pūķa tetovējumu"
18. A.Dimā "Grāfs Monte-Kristo"
19. P.Koelju "Alķīmiķis"
20. D.Brauns "Da Vinči kods"
21. Dž.Kīnijs "Grega dienasgrāmata"Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums