• Ceturtdiena, 2020. gada 28. maijs
  • Vārda diena: Vilhelms, Vilis
  • Rīgā +13.9°C, ZR vējš 2.7m/s, 768mm Hg, 65%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Skaties šovakar 21:40 Lielās Lasīšanas finālu!

Sveiki, mīļie draugi!

Šovakar, 16.novembrī plkst. 21:40 1. Latvijas Televīzijā skatieties raidījumu cikla "Lielā lasīšana" finālu!

Pirms desmit gadiem briti, austrālieši un pat vācieši savā „Lielajā Lasīšanā” par Nācijas mīļāko grāmatu atzina Dž.R.Tolkīna sāgu „Gredzenu pavēlnieks” (to popularitātes vilņa virsotnē uznesa Holivudas ekranizācija). Dažus gadus vēlāk ungāri un bulgāri bija patriotiskāki – pirmās vietas viņu „Lielās Lasīšanas” topos un arī Nācijas mīļākās grāmatas titulu izpelnījās vietējo autoru grāmatas. Un nu 16.novembrī mums visiem būs iespējams nobalsot par savu latviešu valodā izdoto visvismīļāko grāmatu!

16.novembrī tiešraidē Gaismas pilī Latvijas Televīzijas raidījumā „Lielā Lasīšana” ar telefona zvana starpniecību no piecām finālā iebalsotajām mīļākajām grāmatām tiks noskaidrota nācijas pati Mīļākā Grāmata. Protams, īpašs prieks par to būs tiem gandrīz četrdesmit tūkstošiem skatītāju, kuri piedalījās visās Lielās Lasīšanas balsošanas kārtās jau no 19.janvāra, vispirms izveidojot mīļāko grāmatu TOP100, pēc tam TOP21, bet no 8. līdz 14.novembrim nobalsojot par mīļāko latviski lasāmo grāmatu piecinieku. Taču pat tiem, kas līdz šim balsošanā nepiedalījās, būs lielisks iemesls uzzināt, vai starp šādā, demokrātiskā ceļā noskaidrotām piecām populārākajām grāmatām ir arī viņiem mīļi un svarīgi darbi, un iespēja ar savu balsojumu ietekmēt rezultātu.

Raidījumu Lielā Lasīšana arī 16.novembra tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadīs Pauls Timrots, Eva Ikstena-Strapcāne un Arno Jundze. Ar savu uzstāšanos raidījumu bagātinās Latvijā iemīļoti mūziķi, bet ar klātbūtni atbalstīs latviešu literāti. Tiesa, mīļāko grāmatu TOP21 neviens dzīvais latviešu autors nav ticis, un tomēr septiņas no tām ir latviešu rakstnieku grāmatas!Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums