• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Un nu par balsotājiem!

Jau Lielās Lasīšanas 2. raidījumā runājām par to, kāds tad ir Latvijas “vidējais lasītājs”, balstoties datos, kurus ieguvām un izanalizējām pēc Lielās Lasīšanas 1. balsošanas kārtas.

Ja runājam par vecuma grupām, kas visaktīvāk piedalījušies Lielās Lasīšanas balsošanā, tad jāuzsver, ka no 24 000 balsotāju, 22.46% ir vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Nākamie aktīvākie ir trīsdesmitgadnieki (18.55%) un četrdesmitgadnieki (17.12%), kas, protams, priecē, jo zināmā mērā oponē mītam, ka grāmatu lasīšana, pateicoties mūsdienu tehnoloģiju "bumam", zaudējusi savu vērtību cilvēku ikdienā.

Lielākā daļa balsotāju (78.68%) ir sievietes, tādējādi arī nosakot, kādu žanru grāmatu īpatsvars atrodams Lielās Lasīšanas TOP100. Sievietes visvairāk balsojušas par mīlas, bērnu un fantastikas literatūru, kamēr vīrieši priekšroku devuši bērnu, piedzīvojumu un vēsturiskajai literatūrai.

Tāpēc viens no sirsnīgākajiem secinājumiem būtu - bērnu dienās lasītās grāmatas arī pēc daudziem gadiem nekādi nezaudē savu ietekmi mūsu dzīvēs! Un tas liek domāt un cerēt, ka arī mūsu bērni labprāt lasa un lasīs :)

Datus apkopojis sociālantropologs Roberts Ķīlis.

Cieņā
Lielās Lasīšanas komandaKomentāri (1)

kastes
man ļoti patīk grega grāmatas:D

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums