• Svētdiena, 2020. gada 25. oktobris
  • Vārda diena: Beāte, Beatrise
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Visam savs laiks

Tā runā, ka visam savs laiks – labiem laikapstākļiem, vakariņu ēšanai, vēlamā darba izvēlei, kā arī brīdim, kad beidzot tiec novērtēts. Pasaules literatūras vēsturē netrūkst stāstu par autoriem, kuri saņēmuši atzinību par uzrakstītajiem darbiem vien pēc savas nāves. Šovakar mazliet par dažiem no šiem autoriem, kuru darbi atrodami arī mūsu grāmatu sarakstā.

Francs Kafka ("Process", "Pils", "Stāsti"). Kad Kafka mira no bada (ēšana bija pārāk sāpīga tuberkulozes dēļ) 1924. gada 3. jūnijā, lielākā daļa viņa darbu joprojām nebija pubicēti. Patiesību sakot, viņš vēlējās, lai viņa draugs Makss Brods iznīcinātu viņa nepabeigtos darbus pēc Kafkas nāves. Tomēr Brods ignorēja sava drauga pēdējo vēlēšanos un viņa darbus publicēja.

Džeina Ostina ("Prāts un jūtas", "Prāta apsvērumi", "Emma", "Nortangeras abatija", "Lepnums un aizspriedumi"). Savas dzīves laikā Džeina Ostina gan saņēma zināmu atzinību, bet salīdzinājumā ar to, kādu uzmanību tā saņēma pēc savas nāves 1817. gadā, sākotnējā uzmanības pievēršana nobāl. Un ne tikai tāpēc, ka viņas darbi ir neskaitāmas reizes ekranizēti, bet arī tāpēc, ka Ostinas darbiem ir arī visdažādākās mūsdienu variācijas. Piemēram, “Lepnums un aizspriedumi, un zombiji” vai “Prāts un jūtas, un jūras briesmoņi”.

Stīgs Lārsons ("Meitene ar pūķa tetovējumu"). Pēc viņa nāves 2004.gadā, Larsona trīs “Millennium” noveļu manuskripi tika atrasti un publicēti. Rezultātā viņš ir viens no 2008.gada pārdotāko romānu autoriem, viņa darbi ir pārdoti 27 miljonos kopiju vairāk kā 40 valstīs, turklāt visas trīs sāgas grāmatas ir ekranizētas.

Silvija Plāta ("Stikla kupols"). Lai arī Silvija Plāta saņēma zināmu atzinību savas dzīves laikā, lielākā atzinība saņemta pēc viņas pašnāvības 1963.gadā. Piemēram, 1981.gadā saņemot Pulicera balvu dzejā.

Edgars Alans Po ("Nejaušību eņģelis"). Edgara Alana Po nabadzīgais dzīvesveids ir tik pat populārs kā viņa grāmatas. Un, lai arī savas dzīves laikā viņš diezgan regulāri publicējās, likās, ka Po sāka novērtēt vien tad, kad viņu atrada mirušu Baltimoras ielās, lai arī viņš izmisīgi centās saņemt atzinību, tiecoties uz to visu savu dzīvi.

Tāpēc mieru, tikai mieru, mīļie! Nekad nav par vēlu, lai sasniegtu ko patiesi lielu! Lai izdodas :)
Lielās Lasīšanas komanda

P.S. Līdz mūsu nākamajam raidījumam atlikušas vien 59 dienas!Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums