• Svētdiena, 2021. gada 1. augusts
  • Vārda diena: Albīna, Albīns
  • Rīgā skaidrs, +18 °C, Z vējš, 0m/s
LSM Bērnistaba

Grāmatu saraksts

Atbalstītāji


Par projektu

Lielā Lasīšana ir raidījums par literatūru inovatīvā formātā. Lielās Lasīšanas laikā (no janvāra līdz novembrim) skatītāji balsojumā izvēlas Latvijas mīļāko grāmatu. Projekts, veicinot sabiedrības interesi par daiļliteratūru un tās lasīšanu, veido grāmatu sacensību, tā galarezultātā noskaidrojot mīļāko Latvijas iedzīvotāju grāmatu.  Daiļliteratūras izlase ir eklektiska, tās tematiskais spektrs ir visplašākais. Kurš šajā sacensībā uzvarēs?

Šovs sākās ar iepazīšanās raidījumu 2014.gada 19.janvārī, kurā skatītājiem tika prezentēta Lielās Lasīšanas ideja un noteikumi, kurā sākas grāmatu nominēšana balsošanas sarakstam. Pirmais raidījums uzsāka diskusiju par literatūru, par labākajām, interesantākajām latviešu valodā izdotajām grāmatām, tādējādi veicinot interesi par grāmatu lasīšanu un pārlasīšanu. Pēc pirmā raidījuma notika 4 nedēļu ilgs balsošanas periods, kura laikā gan internetā, gan anketās katram ir iespēja ieteikt līdz piecām savām mīļākajām grāmatām.

Nākamajā raidījumā 2.martā paziņojām, kuras grāmatas ir iekļuvušas balsošanas saraksta simtniekā. Pēc otrā raidījuma notika 8 nedēļu ilgs balsošanas periods par katra trīs iecienītākajām grāmatām no iepriekš sabalsotā grāmatu simtnieka. Pēc otrās balsošanas kārtas, 21.septembra raidījumā alfabēta secībā nosauksim TOP 21 iekļuvušās grāmatas. Pēc tam katru sestdienu līdz pat lielajam finālam 16.novembrī skatītāji var vērot īpašus stāstus par šīm grāmatām. Lai skatītājam palīdzētu izšķirties, par kuru grāmatu beigu beigās balsot, katrai no grāmatām ir savs “pavadonis” – Latvijā populārs cilvēks, kurš piedalās dokumentālā stāstā to prezentē. Secība, kādā šais stāstos parādās grāmatas, ir brīva, un nenozīmē grāmatas vietu topā.

Lielās Lasīšanas fināls notiks 2014. gada 16. novembrī jaunajā bibliotēkas ēkā, tiešraidē, kurā šova formā notiks fināla telefonbalsojums par nācijas mīļāko grāmatu. Kopīgiem spēkiem noskaidrosim, kura ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā grāmata!

Lielā Lasīšana ir BBC projekts, kas adaptēts LTV.


Nolikums

Skaties Lielās lasīšanas finālu 16.novembrī 21:40 LTV 1 ! Balso par savu mīļāko grāmatu!

Kas ir Lielā Lasīšana

Lielā Lasīšana ir raidījumu cikls, kura galvenais mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju mīļāko daiļliteratūras grāmatu un atgādināt, cik bezgalīgi daudz bagātību slēpjas aiz bezgalīgi daudziem grāmatu vāciņiem.

Lasīt vairāk

Kā norisinās Lielā Lasīšana

No 19.janvāra līdz 16.februārim skatītājiem ir iespēja balsot par vienu līdz piecām iecienītākajām grāmatām, tādējādi izveidojot grāmatu TOP 100. Līdz 27.aprīlim no grāmatu simtnieka būs iespēja balsot par trim mīļākajām grāmatām, izveidojot grāmatu TOP 21. No 27.septembra līdz 7.novembrim ar grāmatu TOP 21 iekļuvušajām grāmatām skatītājus iepazīstināsim detalizētāk, iknedēļas raidījumos, lai līdz 14.novembrim, balsojot par vienu grāmatu no TOP 21, mēs iegūtu grāmatu TOP 5. Savukārt 16.novembrī, raidījuma finālā, telefonbalsojumā noskaidrosim, kura tad galu galā ir Latvijas iedzīvotāju mīļākā daiļliteratūras grāmata.

Lasīt vairāk

Raidījumu cikls ir Rīga 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums