svētdiena, 4. jūnijs

Vārda dienas: Ineta, Inta, Intra

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā +7 °C, Z vējš, 1m/s
Bērnistaba

Bērnu republika

“Bērnu republika” ir Somijā radīts trakulīgs piedzīvojumu seriāls, kurā vara pieder bērniem un valsti vada divi prezidenti: 11 gadus vecais Lenni un 10 gadus vecā Sofija. Ir pagājuši vairāk nekā simt gadi kopš Somijas dibināšanas, un konstitūcijā ir atklājies iepriekš nezināms pants. Saskaņā ar to ikviens, kurš vecāks par 12 gadiem, Somijā nedrīkst būt ne deputāts, ne ministrs, ne prezidents. Kļūda nu ir labota, un pieaugušos ir nomainījuši bērni, tā padarot Somiju par pirmo un vienīgo bērnu republiku pasaulē.

Lenni un Sofija ik pa mēnesim nomaina viens otru amatā, bet turpina arī iet skolā tāpat kā citi bērni. Arī ministri un deputāti ir bērni, un jaunākie pat vēl neiet skolā. Ja arī bērns ir vadošā amatā, viņam tik un tā jādzīvo pēc mājās un skolā pieņemtajiem noteikumiem. Mājās par visu lemj pieaugušie un skolā – skolotāji. Prezidenta amats nepasargā pat no pēcstundām. Iedzīvotāji tagad ir paklausīgāki, un bērni ātri saved lietas kārtībā. Politiskie amati izklausās daudz saprotamāk: taisnīguma ministrs, saldumu ministrs, naudas ministrs un tā tālāk. 

Bērnu republikā viss būtu brīnišķīgi, ja vien Somijas briesmīgākais ļaundaru trio Volle Nāvīgais, Jūlija Nežēlīgā un Repa Neģēlis par visu vari necenstos izgāzt bērnu plānus, tikt pie varas un iegūt sev visu Somijas naudu. 

Lasten tasavalta. Somija, 2020.

Režisors: Rami Sārijervi.

Lomās: Osku Perkie, Ella Korpinena, Miska Kaukonens, Alina Tomnikova, Tuomass Ūsitalo u.c.

Anotācijas

«Bērnu republika». Somijas seriāls. 12. (nosl.) sērija

Ir pienākusi Bērnu republikas gadadiena, prezidenta pilī visi gatavojas svētkiem, kas turklāt tiks pārraidīti tiešraidē televīzijā. Jūlija un Repa sāk ļaunā plāna īstenošanu, un arī aģents Makss izliekas, ka viņiem palīdz. Ceļā uz pili Jūlija tomēr atklāj, ka zina Maksa īsto identitāti un atņem viņam telefonu. Svētkus var izglābt tikai Volle, kuram jācenšas ielavīties pilī nemanītam.

«Bērnu republika». Somijas seriāls. 11. sērija

Prezidentu pilī notiek gatavošanās republikas gadadienas svētkiem. Mēģinājumu starplaikā Sofija un Lenni pateicas Vollem par viņa palīdzību. Volle atceras Jūlijas ļauno plānu un steidzas uz Ļaundaru klubu, lai mēģinātu viņu no tā atrunāt, bet Jūlija nepiekrīt un turklāt uz mūžīgiem laikiem izmet Volli no kluba. Volle nolemj izstāstīt par plānu prezidentiem, bet viņi jau zina par Ļaundaru klubu un atlaiž Volli no darba.