sestdiena, 3. decembris

Vārda dienas: Raita, Jogita, Evija

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba
Rīgā -7 °C, A/DA vējš, 2m/s

Bērnu republika

“Bērnu republika” ir Somijā radīts trakulīgs piedzīvojumu seriāls, kurā vara pieder bērniem un valsti vada divi prezidenti: 11 gadus vecais Lenni un 10 gadus vecā Sofija. Ir pagājuši vairāk nekā simt gadi kopš Somijas dibināšanas, un konstitūcijā ir atklājies iepriekš nezināms pants. Saskaņā ar to ikviens, kurš vecāks par 12 gadiem, Somijā nedrīkst būt ne deputāts, ne ministrs, ne prezidents. Kļūda nu ir labota, un pieaugušos ir nomainījuši bērni, tā padarot Somiju par pirmo un vienīgo bērnu republiku pasaulē.

Lenni un Sofija ik pa mēnesim nomaina viens otru amatā, bet turpina arī iet skolā tāpat kā citi bērni. Arī ministri un deputāti ir bērni, un jaunākie pat vēl neiet skolā. Ja arī bērns ir vadošā amatā, viņam tik un tā jādzīvo pēc mājās un skolā pieņemtajiem noteikumiem. Mājās par visu lemj pieaugušie un skolā – skolotāji. Prezidenta amats nepasargā pat no pēcstundām. Iedzīvotāji tagad ir paklausīgāki, un bērni ātri saved lietas kārtībā. Politiskie amati izklausās daudz saprotamāk: taisnīguma ministrs, saldumu ministrs, naudas ministrs un tā tālāk. 

Bērnu republikā viss būtu brīnišķīgi, ja vien Somijas briesmīgākais ļaundaru trio Volle Nāvīgais, Jūlija Nežēlīgā un Repa Neģēlis par visu vari necenstos izgāzt bērnu plānus, tikt pie varas un iegūt sev visu Somijas naudu. 

Lasten tasavalta. Somija, 2020.

Režisors: Rami Sārijervi.

Lomās: Osku Perkie, Ella Korpinena, Miska Kaukonens, Alina Tomnikova, Tuomass Ūsitalo u.c.