piektdiena, 8. decembris

Vārda dienas: Gunārs, Vladimirs, Gunis

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā -6 °C, DA vējš, 4m/s
Bērnistaba

Biatlons

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Sprints vīriešiem. Tiešraide

Hohfilcene Austrijā, Tirolē ir ļoti populāra sacensību vieta biatlonā. Kaut patiesībā tas ir mazs ciematiņš ar nepilniem diviem tūkstošiem iedzīvotāju, Hohfilcenē ir izcils biatlona un distanču slēpošanas centrs, te četras reizes noticis pasaules čempionāts biatlonā (pēdējais – 2017. gadā). Apkārt ir daudz mežu, jau sensenis te ir arī militāro apmācību treniņu vieta, tāpat apkārtnē notiek dažādu izdzīvošanas skolu nodarbības brīvā dabā. Biatlona stadions atrodas aptuveni 1000 m virs jūras līmeņa, ir arī vairāki kāpumi ik aplī, un trase ir ideāli piemērota augsta līmeņa sacensībām. Piektdien viss sāksies ar sprinta sacensībām, šis būs sezonas otrais posms, taču pirmajā posmā Zviedrijā sacensības notika pat divas nedēļas nogales. Sprintā vīriešiem atkal pretendentu uz goda pjedestālu ir daudz, taču ne visiem šīs cerības izdosies attaisnot un galvenais iemesls atkal būs šaušana. Tikai pēc otrās šautuves varēs aptuveni pateikt, kuru sportistu izredzes ir vislabākās. Latvija cer uz Andreja Rastorgujeva iesaistīšanos cīņā par pirmo desmitnieku.

Skaties

Anotācijas

Pasaules kauss biatlonā. Masu starts vīriešiem. Tiešraide

Pirms gada norvēģi šajā disciplīnā bija tik stipri, ka neviens viņus tā īsti nespēja apdraudēt, un par to liecina pirmās četras vietas sezonas kopvērtējumā, uzvarot Kristiansenam. Neparasti bija tas, ka Francija tikai ar vienu atlētu Fabjēnu Klodu bija pārstāvēta labāko astoņniekā, jo parasti francūži ir bijuši lieli meistari tieši iedzīšanā un masu startā, disciplīnās, kur visi ir faktiski kopā (īpaši masu startā). Vēl 2021./22. gada olimpiskajā sezonā trīs Francijas biatlonisti bija labāko desmitniekā kopvērtējumā un kopā pieci – labāko 20 skaitā. Redzēsim, vai šajā sezonā Francijas biatlonisti spēs atkal konkurēt ar norvēģiem. Mājiniekiem šveiciešiem ļoti labs šajā disciplīnā pērn bija Sebastians Štalders, kurš bija kopvērtējumā piektais (pirmais no pārējās pasaules aiz norvēģiem), un arī šo sezonu viņš sāka ļoti atzīstami. Niklass Hartvegs arī pērn bija augstu – astotais, un no šveiciešiem savā trasē var sagaidīt pārsteigumu. Latvijai šajā distancē var būt pārstāvēts tikai Andrejs Rastorgujevs, ja vien viņš būs veiksmīgi veicis pirmos posmus Estešundā un Hohfilcenē, kā arī pirmās divas disciplīnas šeit Šveicē. Ja tā, Rastorgujevs vienmēr var pacīnīties ar visiem labākajiem, galvenais – pārāk daudz nekļūdīties šaušanā.

Pasaules kauss biatlonā. Masu starts sievietēm. Tiešraide

Lencerheide Šveicē ir trešā sacensību vieta sezonā, bet pirmo reizi notiks masu starts. Vispirms distancē dosies sievietes, vēlāk arī vīrieši. Formula tā pati, visi dodas trasē vienlaikus (labākie reitingā pirmajā rindā), četras šautuves distancē, par katru kļūdu pienākas viens 150 m soda aplis. Vienīgā atšķirība, ka vīriešiem jāslēpo 15 km distance, bet sievietēm – 12,5 km. Vēl grūti spriest, kas pretendēs uz uzvaru šīs sezonas kopvērtējumā šajā disciplīnā, bet pērnajā sezonā diezgan pārliecinoši labākā bija francūziete Žilija Simona. Vai šī viņai būs tikpat veiksmīga sezona pēc skandāla vasarā – Francijas izlases komandas biedres kredītkartes datu lietošanas un nonākšanas policijas redzeslokā? Francijai šī kopumā vienmēr bijusi ļoti veiksmīga disciplīna, pērn savukārt tajā neveicās norvēģietēm, kas sezonas kopvērtējumā nebija pat labāko astoņniekā. Šogad atkal ļoti spēcīga būs Vācijas izlase, kurā ir gan pieredzējušas biatlonistes, gan talantīgas jaunās sportistes. Pašā sākumā Zviedrijas posmā īpaši izcili vācietēm padevās šaušana, kam būs liela loma arī šajā disciplīnā.

Ieteikt

Raidījumu arhīvs

decembris, 2023
P O T C Pk S Sv
27
28
29
30
123
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7