sestdiena, 25. marts

Vārda dienas: Māra, Marita, Mārīte, Mare

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā +6 °C, DR vējš, 5m/s
Bērnistaba

Daugavieši

DAUGAVIEŠI – EKSPEDĪCIJA 4. SĒRIJĀS

Dokumentāls stāsts par deviņiem latviešiem, kuri 2014. gada pavasarī dodas uz Valdaja augstieni Krievijā, lai meklētu likteņupes Daugavas izteku un piedzīvotu tās plūdumu visā garumā, līdz pat Baltijas jūrai, iepazīstot upi un cilvēkus tās krastos. Daugava jeb, kā to dēvē augštecē - Zapadnaja Dvina ir viens no slavenajiem vikingu ceļiem «no varjagiem līdz grieķiem», kas kalpo kā iedvesma daļu šī ceļa veikt ar, pēc vikingu liellaivu parauga darināto kuģi - «Nameisis». 

Ekspedīcijā piedalās: Arvīds Apfelbaums (ekspedīcijas vadītājs), Oskars Petrovs (kuģa Nameisis rēders), Aigars Pampe (kapteinis), Aldis Spārītis (kuģa meistars), Inese Lasmane, Kaspars Celmiņš (atbildīgais par drošību), Māris Maskalāns (fotogrāfs), Matīss Spaile (operators), Guntars Graiksts (rakstītājs, pētnieks)

Anotācijas

Ekspedīcija «Daugavieši». 4. sērija

Sākas ceļojuma pēdējais posms - mājas. Tajā upi vairs nav iespējams nobraukt pilnībā, straumes ceļā ir trīs elektrostacijas un tām visām Nameisis ceļo apkārt pa lielceļu, uz auto piekabes. Operators Matīss viens dodas iepazīt Līksnas jauniešus un gandrīz uzraujas uz latgaliešu «kašķi». Koknesē ekspedīcijas vīri mācās seno cirvju mešanas mākslā, bet pie Pļaviņām Nameisis tiekas ar savu vecāko brāli - vikingu kuģi Lāčplēsis. 

Ekspedīcija «Daugavieši». 3. sērija

Sākas ekspedīcijas otrā daļa no Vitebskas līdz Rīgai, tagad jau uz kuģa «Nameisis» klāja. Skaistajā un vēsturiskajā Polockas pilsētā ceļotājus sagaida Polockas kņazs ar saviem pavadoņiem. Notiek darījumi īstā vikingu tirgoņu garā - miermīlīgi, taču ar stingrību un nepiekāpību.