trešdiena, 25. maijs

Vārda dienas: Junora, Anšlavs

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba
Rīgā +18 °C, D vējš, 4m/s

Dezs

Seriāls veidots pēc Braiena Māstersa grāmatas “Noslepkavoto kompānijā” (“Killing for Company”) motīviem par patiesiem notikumiem Londonā 1983. gadā: kādu dienu policija par slepkavību aiztur aizdomās turamo Denisu Nilsenu, kurš, aci nepamirkšķinot, atzīstas vairāku cilvēku slepkavībā. Vai necilā ierēdņa sacītajam var ticēt? Deniss piekrīt rakstnieka Braiena Māstersa ierosinājumam rakstīt par viņu grāmatu. Var gadīties, ka Deniss jeb Dezs, kā viņam labpatīk sevi dēvēt, pats īsti nesaprot savas vardarbības iemeslus, bet vēlas tos noskaidrot ar policijas un rakstnieka palīdzību.

Galveno lomu atveido viens no izcilākajiem skotu aktieriem, šarmantais Deivids Tenants, kurš turklāt ir arī vizuāli ļoti līdzīgs Denisam Nilsenam. Zīmīgi, ka Deivids bērnībā nolēma kļūt par aktieri, iespaidojoties no 1963. gada seriāla “Doktors Kas” (“Doctor Who”). 2005. gadā viņa sapnis piepildījās, un viņš kļuva slavens, pateicoties galvenajai lomai šī seriāla turpmākajās sezonās. Seriāls beidzās, bet Deivida karjera piedzīvoja izaugsmi, viņam atveidojot galvenās lomas vairākās populārās filmās un seriālos.

Des. Lielbritānija, 2020.

Režisors: Luiss Arnolds.

Lomās: Deivids Tenants, Daniels Meizs, Džeisons Votkinss u.c.

Anotācijas

«Dezs». Detektīvseriāls. 3. (nosl.) sērija

Sākas Denisa Nilsena tiesas prāva. Viņš pēkšņi cenšas panākt mīkstinātu sodu, jo, iespējams, nav bijis pieskaitāms noziegumu izdarīšanas laikā. Detektīviem nepalīdz arī tas, ka par labu garīgām problēmām izsakās psihiatrs, un tas, ka viens no lieciniekiem, izrādās, savu stāstu jau pārdevis dzeltenajai presei.