sestdiena, 22. janvāris

Vārda dienas: Austris

Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā -2 °C, Z/ZR vējš, 6m/s

Krēslas mežs

Viens no skatītākajiem 2020. gada detektīvseriāliem Vācijā. Miniseriāla sešas sērijas ar spraigiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem aizraus jebkuru detektīvu fanu. Seriālu iedvesmojuši patiesi notikumi – skandalozas slepkavības klusā mežā un sievietes noslēpumaina pazušana. Jaukās Lejassaksijas mazpilsētas Vēzenburgas mieru satricina šokējoši noziegumi – brutālas slepkavības Īzes mežā. Izmeklētāji steidz meklēt vainīgo vai vainīgos, bet gandrīz ikkatrs atrastais pavediens ved strupceļā. Vai jaunā un ambiciozā izmeklētāja Anne Baha spēs atrast vainīgo? Kur pazudusi policijas priekšnieka Tomasa Bētges māsa – vai viņa tikai aizbēgusi, vai noticis kas ļauns?

Seriāls ir daiļdarbs par patiesiem notikumiem, mainīti ir notikuma vietu nosaukumi (Gērdes mežs seriālā kļuvis par Īzes mežu, Līneburga – par Vēzenburgu), jo lietā joprojām notiek izmeklēšana… Vācijā gandrīz ikviens ir dzirdējis par šo noziegumu, kurā joprojām ir daudz neskaidrību. Lai gan seriālā ir arī mākslinieciskas atkāpes, daudz kas atbilst patiesajiem notikumiem. Seriālu konsultējis Volfgangs Zīlafs, bijušais Hamburgas kriminālpolicijas priekšnieks, kura māsa Barbara bezvēsts pazuda. Viņš, tāpat kā seriālā, nebeidza meklēt savu māsu – viņas mirstīgās atliekas tika atrastas 2017. gadā. Seriālā viņš ir Tomass Bētge.

Das Geheimniss des Totenwaldes. Vācija, 2020.

Režisors: Svens Boze.

Lomās: Matiass Brants, Karolīna Šuha, Zilke Bodenbendere u.c.

Anotācijas

«Krēslas mežs». Vācijas detektīvseriāls. 6. (nosl.) sērija

Vienmēr un mūžīgiBeidzot Bētges neoficiālajā izmeklēšanā ir cerīgs pavērsiens – viņš un viņa palīgi tiek ielaisti mājā, kas agrāk piederējusi Jirgenam Bekeram, un slepenā noliktavā viņi atrod materiālus, kas varētu liecināt par citiem iespējamiem Bekera noziegumiem. Bētge vēlreiz vēršas Vēzenburgas prokuratūrā, tomēr prokurors nevēlas atsākt izmeklēšanu. 

«Krēslas mežs». Vācijas detektīvseriāls. 5. sērija

Slepenā istabaBijušais kriminālpolicijas priekšnieks Tomass Bētge nu jau daudzus gadus ir pensionēts, tomēr viņa māsas pazušana un neveiksmīgā izmeklēšana viņas lietā neļauj viņam izbaudīt mieru pelnītā atpūtā. Izmeklētāja Anne Baha savu izmeklētājas karjeru veiksmīgi turpina prom no Vēzenburgas, tomēr kad viņai piezvana Bētge un lūdz viņas palīdzību, lai varētu turpināt Barbaras meklēšanu, viņa neatsaka.