piektdiena, 1. decembris

Vārda dienas: Emanuels, Arnolds

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā -2 °C, D/DR vējš, 2m/s
Bērnistaba

Kūku kari

Jau no 4. septembra Latvijas televīzijā krāšņs un nebijis TV šovs - „Kūku kari”. 10 nedēļu garumā noskaidrosim Latvijas labāko kūku cepēju ! Būs daudz kūku un recepšu, daudz interesantu stāstu.Parādīsim, ka Latvijā ir lieliskas konditores, kas spēj radīt svētkus!

Raidījumu vadīs divi lieliski eksperti, kuru kulinārās prasmes nevar apšaubīt neviens: maizniekmeistars Normunds Skauģis un raidījuma „Īstās latvju saimnieces” dalībniece, 2. vietas ieguvēja Ilze Briede. Tieši viņi būs tie, kas 10 raidījumu laikā apbraukās visu Latviju, lai izvēlētos labākās cepējas un noskaidrotu uzvarētāju. Ilze Briede par iespēju piedalīties šajā projektā saka: „Tā ir īsta garšas ekspedīcija, kuras katra diena ir kā pārsteigums. Mēs ienākam kādā mājā un mums galdā tiek celti īsti dārgumi. Tu garšo un saproti, ka šīs sievietes tik tiešām māk radīt īstus svētkus!” Maizniekmeistars Normunds Skauģis savukārt uzsver, ka viņu patīkami pārsteidz fakts, ka lielum lielais vairākums cepēju ļoti seko līdzi tam, kādus produktus viņas izmanto savās kūkās: „Mani priecē tas, ka viņas ne tikai pievērš uzmanību ekoloģiskiem un pašmāju produktiem, bet arī tas, ka cilvēki pieprasa, lai viņu pasūtītajās kūkas tieši šādi produkti tiktu izmantoti.”

Katra sērija būs stāsts par kāda reģiona trīs cepējām. Viņas ne tikai cienās raidījuma vadītājus-ekspertus ar pašu gatavotajām kūkām, bet piedalīsies arī sacensībā. Dalībnieces saņems uzdevumu – īstu pasūtījumu no raidījuma vadītājiem. Tas būs kāds pasākums novadā un viņām uz to būs jāizgatavo noteiktas tematikas un lieluma kūka. Tā, kura ar šo uzdevumu tiks galā vislabāk, arī būs uzvarētāja un izcīnīs iespēju piedalīties finālā. Fināls būs 10. raidījums. Tā būs spraiga cīņa par galveno balvu – 1000 EUR no lielveikalu tīkla ELVI.

„Skatītājus gaida ļoti krāsains un vasarīgs raidījumu cikls”, stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks. „Esam apbraukājuši visu Latviju un pagaršojuši vairāk nekā 50 dažādu kūku. Jāatzīst, ka izvēlēties tās, kuras rādīt raidījumā, bija ļoti, ļoti sarežģīti. Latvijas atšķirība no citām valstīm ir tā, ka mūsu cilvēkiem svarīgs ir ne tikai kūkas izskats, bet arī garša. Līdz ar to droši var apgalvot, ka visas mūsu cepējas ir galvas tiesu pārākas par savām ārvalstu kolēģēm. Esam redzējuši daudz brīnumu. Būs kūkas ar rozēm, kas veidotas no āboliem. Būs kūka pudeles formā un kūka, kurā izmantoto kondensēto pienu, saimniece vārījusi pati. Redzēsim arī cukura mastikas puķes, kuras atšķirt no īstajām gandrīz nav iespējams. Un tie nebūt nebūs vienīgie neparastie atradumi, kas mūs visus sagaida raidījuma laikā.”, stāsta producents.

Pirmā „Kūku karu” kauja pie skatītājiem dosies jau 2. septembra vakarā, kad raidījuma eksperti kopā ar mums būs Kurzemes pusē. Būs spraiga cīņa un skatītāju vērtējumam tiks nodotas trīs, ļoti atšķirīgas kūkas. Uzzināsim, kura no tām tiks atzīta par labāko un būs pirmā fināliste – pretendente uz Latvijas labākās kūku meistares godu.

Raidījumu veido producentu kompānija „Brīvdienas”, kas veidojuši tādas skatītāju iemīļotas pārraides kā „Īstās latvju saimnieces”, „Zili brīnumi”, „Kāpēc esmu viens?” un citas.

Ieteikt

Raidījumu arhīvs

decembris, 2023
P O T C Pk S Sv
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7