piektdiena, 24. marts

Vārda dienas: Kazimirs, Izidors

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā +8 °C, D/DR vējš, 5m/s
Bērnistaba

Latvijas sieviešu basketbola izlase

Eiropas čempionāta atlases spēle basketbolā sievietēm. Zviedrija – Latvija. Tiešraide

Latvijas sieviešu valstsvienībai jāaizvada pēdējā spēle atlases turnīrā, bet galvenais darbs jau ir paveikts. Pēc novembra uzvaras pret Izraēlu 79 pret 73 Latvija jau ir nodrošinājusi līdzdalību Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas izdevies jau desmito reizi vēsturē. Vēl mūsu apakšgrupā kopā ir divas spēles – 9. februārī zviedrietes spēlēs izbraukumā pret Izraēlu un 12. februārī – mājās pret Latviju. Iespējams, pēdējā cīņa Zviedrijā var ietekmēt galīgo vietu sadalījumu grupā, taču tam nav būtiskas nozīmes, galvenais darbs ir padarīts, un mūsu sportistes varēs spēlēt brīvi, jau domājot par iestrādēm Eiropas finālturnīram. Gundaram Vētram kopā ar pārējo treneru kolektīvu izdevies izveidot ļoti labu komandu, kas svarīgākajās spēlēs izdarīja visu, ko no mūsu sportistēm gaidījām. Vēsturē Latvijas sieviešu valstsvienībai labākais panākums Eiropas čempionāta finālturnīrā bija ceturtā vieta 2007. gadā, kā arī divas sestās vietas – 2005. un 2017. gadā. Pašlaik ir krietni nomainījies sastāvs, bet mūsu sportistēm ir pa spēkam cīnīties par gana augstām vietām arī finālturnīrā. Pats augstākais Latvijas sieviešu basketbola panākums ir kvalificēšanās 2008. gada vasaras olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Skaties

Anotācijas

Eiropas čempionāta atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija – Izraēla. Tiešraide

Izteiktajā futbola laikā – arī viena basketbola spēle LTV, šoreiz pirmajā kanālā. Latvijas izlases basketbolistes Eiropas čempionāta atlasē tiksies ar Izraēlu. Klubu basketbolā “TTT/Rīga” ir grūti laiki, taču izlasei mērķis ir un paliek viens – kvalificēties finālturnīram. Daudzas mūsu labākās basketbolistes spēlē ārvalstu klubos, un tāpēc “TTT/Rīga” nedienas maz ietekmēs izlases sniegumu. Vasaras nogalē bija vērienīga turneja Korejā un Japānā, kur gan izlase nespēlēja labākajā sastāvā un tāpēc tika piedzīvoti zaudējumi, bet galvenais treneris Gundars Vētra teic, ka šī turneja bija ļoti nozīmīga un svarīga un pat atsver pusgadu treniņus sagatavošanās posmā. Redzēsim, kā būs, izlasē atkal esot visām līderēm, bet mērķis ir viens – uzvarēt katrā spēlē un kvalificēties finālturnīram, kas iepriekš neizdevās.

Eiropas čempionāta atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija – Zviedrija. Tiešraide

Jauns atlases cikls ir sācies, un Eiropas 2023 gada čempionāta kvalifikācijā Latvijai – pirmā spēle mājās pret Zviedriju, šajā atlases grupā ir arī Izraēla. Iepriekšējais cikls bija neveiksmīgs, pēc ilgāka pārtraukuma Latvija nekvalificējās finālturnīram, ir notikušas izmaiņas treneru korpusā, un tagad mūsu valstsvienību trenē ambiciozais Gundars Vētra, agrāk lielisks basketbolists, tagad jau ar lielu pieredzi tieši sieviešu basketbola trenera darbā. Šonedēļ Latvijas basketbolistes jau būs aizvadījušas pirmo spēli izbraukumā ar Izraēlu, un nu kārta cīņai savā laukumā, gan bez skatītāju atbalsta tribīnēs šajā ārkārtas situācijā valstī pandēmijas dēļ.

Ieteikt

Raidījumu arhīvs

marts, 2023
P O T C Pk S Sv
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9