sestdiena, 28. maijs

Vārda dienas: Vilhelms, Vilis

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba
Rīgā +12 °C, DR vējš, 5m/s

Mafijas gūstā

Aleksis ir jauns britu investīciju fondu vadītājs. Bet viņa tēvs Dmitrijs pēcpadomju Krievijā ir ticis pie brangiem naudas līdzekļiem nelegālos veidos un ar reketa starpniecību. Spēcīgā mafijas ģimeņu ietekme Aleksi ļoti nomāc. Viņš vēlas sākt dzīvot bez kriminālas pagātnes ēnām, kas seko viņam ik uz soļa.

Mafijas lokā ir arī Dmitrijs, un viņam tuvu stāvošie cilvēki ir saistīti ar narkotiku tirdzniecību, kas kļuva iespējama pēc straujām pārmaiņām 90. gadu Krievijā – laikā, kad bagātie kļuva par miljonāriem, vienkāršie cilvēki kļuva par neticami turīgiem, bet kādreizējie oligarhi vēl vairāk nostiprināja savas politisko līderu pozīcijas par spīti noziegumiem, ko pastrādājuši. Aleksa draudzene Rebeka atklāj, ka Alekss daudz ko no viņas slēpj. Drīz vien Rebeka nokļūst bruņota uzbrukuma krustugunīs, kura laikā zaudē abu nedzimušo bērnu.

Seriāls ir veidots pēc ebreju izcelsmes žurnālista un pētnieka Mišas Glenija grāmatas motīviem. Glenijs sevišķu vērību karjeras laikā pievērsis Austrumeiropas un postpadomju valstu vēsturei, demokrātijai, organizētajai noziedzībai, korupcijai.