svētdiena, 5. februāris

Vārda dienas: Selga, Silga, Sinilga, Agate

LTV.LV
Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā -5 °C, D vējš, 4m/s
Bērnistaba

Pasaules čempionāts biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā. Jauktā stafete. Tiešraide

Pasaules čempionāts šodien sāksies Vācijas ziemas sporta veidu centrā Oberhofā, un tas turpināsies līdz pat nākamās nedēļas beigām. Tās ir galvenās sacensības sezonā, un tieši pēc to rezultātiem vērtēs katra sportista sasniegto, kaut par noturību ilgtermiņā liecina Pasaules kausa izcīņa un tās kopvērtējums. Ne vienmēr bijis tā, ka sezonas līderi uzvar arī pasaules čempionātā, biatlonā ir ne tikai labi jāslēpo, bet arī jāšauj. Pirmajā sacensību dienā notiek jauktā stafete, komandā ir divas sievietes un divi vīrieši. Latvija šādā salikumā nevar reāli pretendēt uz augstu vietu, par medaļām cīnīsies biatlona lielvalstis, un galveno favorītu vidū jāmin Norvēģija, Francija, Vācija, Zviedrija, Itālija, Austrija. Pērn pasaules čempionāts nenotika, jo bija ziemas olimpiskās spēles. 2021. gadā Pokļukā par čempioniem šajā disciplīnā kļuva norvēģi, vēl trijniekā bija Austrija un Zviedrija; Latvijai toreiz bija 23. vieta no 27 komandām. Biatlons ir populārs Eiropā, bet pārējā pasaulē interese par to ir niecīga.

Skaties

Anotācijas

Pasaules čempionāts biatlonā. Iedzīšana vīriešiem. Tiešraide

Nedēļas nogalē notiek vēl viena disciplīna vīriešiem, un tā būs iedzīšana, kur galvenie favorīti ir divi norvēģi – Johanness Tinjess Bē un Sturla Holms Legreids. Viņu pārsvars sezonas kopvērtējumā ir gana liels, turklāt daudz labāk veicies Bē. Pagaidām sevi vēl nav īsti apliecinājuši francūži, kaut iedzīšanu var uzskatīt par vienu no viņu veiksmīgajām disciplīnām. Te kopā jāšauj 20 reizes, un parasti Francijas līderi to veic ļoti ātri un arī gana precīzi. Viņu galvenais favorīts ir Kantēns Fijons Maijē, no citiem pretendentiem uz uzvaru jāmin norvēģis Kristiansens un zviedrs Samuelsons. Andreja Rastorgujeva cerības uz augstu vietu būs atkarīgas no viņa iepriekš iespētā sprintā, tāpat no šaušanas, kas nereti pieviļ mūsu sportistu. Ir bijušas reizes, kad Rastorgujevs šauj ļoti labi, taču patērē vairāk laika šautuvēs nekā citi favorīti, un arī tam ir milzu nozīme. Slēpošanas ātruma ziņā Rastorgujevs ir tuvu pašiem labākajiem, bieži vien desmitniekā. Kādam citam mūsu sportistam būs grūti tikt labāko 60 skaitā un kvalificēties iedzīšanai, tādā gadījumā sprintā būtu jāšauj absolūti precīzi.

Pasaules čempionāts biatlonā. Iedzīšana sievietēm. Tiešraide

Sievietēm bija brīva diena pēc sprinta sacensībām. Iedzīšanā varēs piedalīties 60 labākās sportistes. Sezonā līdz šim labākajām sprintā ne sevišķi labi veicies iedzīšanā; līderes šajā disciplīnā ir zviedriete Elvīra Ēberga un francūziete Žilī Simona. Aiz viņām ir itālietes Doroteja Vīrere un Liza Vitoci, arī līdere sprintā vāciete Denīze Hermane-Vika. Te ir četras šautuves, turklāt trasē favorītes neslēpo tālu cita no citas, ir vizuālais kontakts. Par katru kļūmi ir jāslēpo viens soda aplis, un parasti tikai dažām izdodas šaut absolūti precīzi. Sievietēm nav vienas tik izteiktas favorītes kā vīriešu konkurencē jaunākais no brāļiem Bē.

Ieteikt

Raidījumu arhīvs

februāris, 2023
P O T C Pk S Sv
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12