piektdiena, 19. augusts

Vārda dienas: Melānija, Imanta

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba
Rīgā +22 °C, DA vējš, 2m/s

Skaņusaite

Gan Latvijā, gan ārvalstīs atzinību guvušā TV raidījumu cikla «SkaņuSaite» otrajā sezonā viesmākslinieki muzikālo iedvesmu gūst Latvijas vidē, mākslā, arhitektūrā un kultūras telpā kopā ar izciliem Latvijas dažādu mākslas žanru pārstāvjiem – gleznotāju Paulu Zariņu, skaņas mākslinieku Voldemāru Johansonu, modes mākslinieci Ketu Gūtmani un rakstnieku Paulu Bankovski.

 

Mūziķi, kuri raduši braukāt tūrēs pa pasauli, vietu, kurā uzstājas, parasti nemaz nepaspēj iepazīt, jo tam lielajā steigā nepietiek ne laika, ne ierosmes. Festivāla PORTA komanda lepojas ar savu zemi un cilvēkiem, tāpēc vēlas radīt iespēju Latvijas vārdam skanēt pasaulē. Caur viesmākslinieku mutēm, caur viņu jaunradi, ko iedvesmojusi arī mūsu kultūra.

Ir interesanti redzēt, kā uz mums ierastajām lietām skatās cilvēki no malas – cilvēki, kuriem nav ne mazākā priekšstata par mūsu zemi, tradīcijām, kultūru. Šāds skats no malas ļauj aktualizēt pašmāju kultūras vērtības un cieņpilni raudzīties citā kultūrā.

TV raidījumi veidoti kā sinerģija starp mūziku un kādu citu mākslas formu. Un mākslas sfēru pārstāv atzīti Latvijas mākslinieki. Šie mākslinieki ir tie, kas pārraides laikā iepazīstina viesus ar Latvijas vidi, saviem iedvesmas avotiem, darbiem un mākslas telpām. Raidījuma laikā skatītājs var sekot līdzi mūzikas un mākslas rašanās procesam un kļūt par liecinieku mūsdienu Latvijas videi neierastiem mājas koncertiem, kur sava nama durvis ver mūsu pašu mākslinieki un tiek atdzīvina kultūras dzīvei tik nozīmīgā salonvakaru tradīcija.

Ir skaidrs, ka neviens no mākslas virzieniem nav atraujams cits no cita, un jebkāda mākslas darba rašanās - vai tā būtu mūzika, glezniecība, rakstniecība, tēlniecība, teātra vai modes māksla - ir skatāma kontekstā ar kultūrvēsturisko situāciju. Projekta laikā šo likumsakarību vēlamies materializēt, ļaujot Latvijas mākslas telpas pārstāvjiem radīt jaundarbus, kuru tapšanu iedvesmojusi citzemju mūziķu atvestās skaņu gleznas, savukārt festivāla PORTA dalībnieku muzikālo jaunradi papildināt ar Latvijas mūzikas tradicionālo skanējumu un atklāsmēm no Latvijas mākslinieku darbiem.

Ieteikt

Raidījumu arhīvs

augusts, 2022
P O T C Pk S Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11