sestdiena, 22. janvāris

Vārda dienas: Austris

Latvijas Sabiedriskie Mediji
Rīgā -3 °C, Z vējš, 6m/s

Vilsones kundze

Ir 1963. gads. Alisone Vilsone ir laimīgi precējusies ar Aleksandru, rakstnieku un kādreizējo izlūkdienesta MI6 darbinieku Aleksandru «Aleku» Vilsonu. Vīrs piedzīvo sirdstrieku, pēc kuras traģiski un pēkšņi mirst. Drīz pēc bērēm pie Alisonas mājas durvīm pieklauvē sieviete, kura apgalvo, ka ir īstā Aleksandra sieva. Alisona uzzina, ka vīram bijusi cita ģimene. Viņa nolemj izpētīt visu patiesību par savu vīru un vēlas pierādīt Aleksandra mīlestību pret viņu. Seriāla darbība norit 1930. gadu Indijā un 1940.-1960. gadu Londonā, atklājot Aleksandra mīklainos pagātnes notikumus. Seriāls ir balstīts uz patiesiem notikumiem. Stāsta galvenā varone ir aktrises Rutas Vilsones vecmāmiņa, kuru atveidot uzņēmusies pati aktrise. Vilsone intervijās atklāj, ka par vecmāmiņas dzimtas stāstu uzzinājusi tikai pēc viņas aiziešanas mūžībā. Ruta Vilsone skatītājiem visvairāk pazīstama ar lomām godalgotajā seriālā «Afēra» un par lomu saņēmusi «Zelta globusu», ir atveidojusi Džeinu Eiru un piedalījusies vairākos populāros britu TV seriālos, tostarp «Luters». Aleksandra lomas atveidotājs ir skotu aktieris Īans Glens, kurš atpazīstamību guva seriālā «Troņu spēle». Otrā plāna loma seriālā ir britu aktrisei Kīlijai Houzai, kura spoži sevi parādīja Džūlijas Montegjū lomā britu politiskajā trillerī «Miesassargs».

Mrs. Wilson

Lielbritānija, 2018

Lomās: Ruta Vilsone, Īans Glens, Kīlija Houza un citi

Anotācijas

«Vilsones kundze». Britu seriāls. 3. sērija

Ir Otrā pasaules kara beigas. Aleku apcietina par zādzību. Viņš pats apgalvo, ka zādzība ir tikai aizsegs, lai uzzinātu informāciju par nacistiem cietumā. 1963. gadā Gordons atklāj, ka ģimenes māja Blekfīlda patiesībā nepieder un nekad nav piederējusi Vilsonu ģimenei. Elisone vēlas pierādīt saviem dēliem, ka Aleks patiesībā ir bijis godīgs britu diplomātijas pārstāvis.

«Vilsones kundze». Britu seriāls. 1. sērija

Ir 1963. gads. Alisone Vilsone ir laimīgi precējusies ar Aleksandru, rakstnieku un kādreizējo izlūkdienesta MI6 darbinieku Aleksandru «Aleku» Vilsonu. Vīrs piedzīvo sirdstrieku, pēc kuras traģiski un pēkšņi mirst. Drīz pēc bērēm pie Alisonas mājas durvīm pieklauvē sieviete, kura apgalvo, ka ir īstā Aleksandra sieva.