• Pirmdiena, 2020. gada 6. aprīlis
  • Vārda diena: Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
  • Rīgā +4.0°C, D vējš 1.3m/s, 774mm Hg, 80%
LSM Bērnistaba

Lielā mūzikas balva 2015

Lielā Mūzikas balva

Komentāri (2)

Gita Morris Vāgenheima
Un - starp citu - šis goda un cieņas dalījums (pēc primārajām dzimumpazīmēm) ir galīgi nepiemērots, uzrunājot dažādas amatpersonas. Piemēram, kundze Mūrniece savā Saeimas priekšsēdētājas amatā ir otra svarīgākā amatpersona aiz valsts prezidenta. Tātad, ja viņa tiek īpaši uzrunāta Lielās mūzikas balvas koncerta ievadā (vai kur citur), tad nevis kā privātpersona vai kā sieviete, kuru visi mīl un ciena, bet gan kā otra svarīgākā valsts amatpersona. Tāpēc būtu jāsaka: "GODĀJAMO Saeimas priekšsēdētāj!"
Gita Morris Vāgenheima
Atkal jau tā (aizkustinoši latviski stūrgalvīgā) cieņas un goda dalīšana pēc, atvainojos, ģenitālijām: sievišķās - cienījamas; vīrišķās - godājamas!
Nu, ir jau arī godājamas sievietes un cienījami vīrieši; un ir arī cienījami ļaudis, kurus īpaši negodājam; un ir tādi, kurus necienām, bet godājam, jo tā pieprasa oficiālais protokols! Proti, cieņa ne vienmēr vainagojas ar īpašiem pagodinājumiem, un otrādi.
Un vēl jāatceras, ka, uzrunājot lietojama divdabju TAGADNES forma: cienījamie un godājamie nevis - pagātnes - cienītie un godātie.
Arī pompozitātei būtu jābūt balstītai elementārā loģikā un pareizā valsts valodas gramatikā...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Lielā Mūzikas balva 2019

Lielā Mūzikas balva

Gada jaunais mākslinieks – Saksofonists Aigars Raumanis

Lielā Mūzikas balva