• Trešdiena, 2019. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā -3.2°C, DA vējš 2.2m/s, 748mm Hg, 84%
LSM Bērnistaba

Dokumentālā filma. «Olga Dreģe. Mirkļu pieskārieni»

LTV filmas

Nav Latvijā cilvēka, kurš nezinātu un nemīlētu Olgu Dreģi. Kaut vai pēc  latviešu filmu klasikas. Teātris, kas ir gaistošāks mākslas veids, Olgai bijis dāsns pēdējos gados, kaut arī ar epizodiskām lomām. Uzplaukt savā temperamentā pirms 2 gadiem viņai bija iespēja Hendeļa lomā Dailes teātra izrādē „Iespējamā tikšanās”.

Olga Dreģe ir leģendārā Dailes teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa principu – Skaidrība, Kaislība, Vienkāršība -absolūtā aktrise. Smiļģim patikušas skaistas aktrises. Olga tāda ir pat savos 80 gados. Filmas veidotāja Mārīte Balode, kura mākslinieci pazīst jau daudzus gadus, filmas veidošanā mēģinājusi parādīt šo principu esamību dzīves situācijās, Olgai tiekoties ar savām Madonas un Sarkaņu skolas mūža draudzenēm, apmeklējot Sarkaņu muzeju un kopā ar kinorežisoru Jāni Streiču iepazīstot  jauno ekspozīciju LNNM muzejā. Atmiņas uzjundīs šobrīd pamestā un nolaistā mājā  Lāčplēša ielā 25 , viņas sākotnējā Dailes teātrī...šobrīd nekur neredzēti kadri.

Filma caur Olgas Dreģes spilgto personību arī atgādinās par  vērtību vertikāli, par uzticību tai mūža garumā.  Kādam mūsdienās tās var šķist neaktuālas vai izkāpinātas, bet Olga pēc tām dzīvo, un mums, viņu vērojot, ir iespējams samērot tās ar savējām.

Komentāri (2)

Taptuks
Meistarīgi, augsti profesionāli veidota filma. Tā ir patiesa bauda skatīties tik saturiski bagātu, formā noslīpētu darbu. Paldies Mārītei Balodei .

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Svētceļojums Rīga - Aglona. «Ceļā»

LTV filmas
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Svētceļojums Rīga - Aglona. «Ceļā»

LTV filmas

Latvijas leģendas. Viktors Kalnbērzs

LTV filmas