Uz patiesiem vēsturiskiem notikumiem balstītā mīlestības un nodevības drāma par latviešiem pēckara sašķeltajā pasaulē ļaus ieraudzīt Latvijas vēsturi no mazāk zināma skatu punkta.

Lai apjomīgais darbs veidotos, procesā tika iesaistīti vēsturnieki un ieroču konsultanti. Tika apzināti prototipi, meklēti rekvizīti un šūti laikmetam atbilstoši kostīmi, pētītas pēckara dzīves īpatnības trimdā un Latvijā. Idejas autors Normunds Pucis, režisors Armands Zvirbulis, operators Uldis Jancis filmas veidošanā centušies saglabāt kino trillera principus. Ko nozīmē uzfilmēt Londonas emigrantu ikdienu, piemērotus objektus atrodot un mākslinieciski pielāgojot filmēšanai tepat Latvijā?! Pirmo reizi stāsts par Latvijas pretošanos padomju okupācijai tiks stāstīts no trimdas latvieša, bijušā leģionāra Vitolda skatu punkta. Kā šie Latvijas patrioti dzīvoja un  saglabāja savus ideālus Londonā un izdzīvoja Latvijas mežos, ne tikai slēpjoties no deportācijām, bet arī slēpjot savu ne vienmēr ‘’tīro”  pagātni?  Kurš bija patiess un kurš meloja sev un saviem likteņa biedriem? Jaunie aktieri Jēkabs Reinis un Agnese Cīrule līdzās  jau pieredzējušajiem Uldim Dumpim, Jurim Žagaram, Dainim Grūbem un desmitiem citu Latvijas aktieru. ”Sarkanais mežs” ir studijas «Red Dot Media» producentes Artas Ģigas un viņas komandas milzīgā darba rezultāts, kura aizkulisēs būs atļauts ieskatīties arī jums, skatītāji.

Dokumentālo filmu par filmu «Sarkanais mežs» veido režisore Agita Cāne-Ķīle, redaktores Daira Āboliņa, Linda Veinberga, operators Edgars Bite.