• Ceturtdiena, 2020. gada 2. aprīlis
  • Vārda diena: Irmgarde, Daiva
  • Rīgā +6.2°C, D vējš 6.7m/s, 744mm Hg, 72%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Juris Hiršs

Daudz laimes, jubilār!

Dažas dienas pirms savas 55. jubilejas raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» ciemojas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs. Dzimis tēlnieces Vijas Mikānes un literatūrzinātnieka Harija Hirša ģimenē, mācījies E. Dārziņa mūzikas skolā un dziedājis zēnu korī pie Jāņa Ernštreita, jau bērnībā skraidelējis pa R. Paula Baltezera īpašuma pagalmu, Hiršs pazīst mākslas pasauli un ne velti Latvijas Nacionālā teātra mājas lapā raksturots kā «cilvēks – orķestris», kurš spēlē teātri, glezno, dzied, komponē, raksta dziesmu tekstus, ceļ māju, kopj zemi, audzina dēlus. 

Kurš no dotumiem viņam pašam sagādā lielāko gandarījumu, Juris nepopularizē. Viņa tēli uz skatuves lielākoties ir visai omulīgi, lai gan ir pamats domāt, ka aktierisku gandarījumu viņam sagādā arī izspēlēt pa kādam ķildīgam, egocentriskam un neaptēstam raksturam.

Latvijas Nacionālajā teātrī aktieris ir kopš 1990. gada, taču jau pirms tam kļuvis populārs kā melodisku dziesmu autors un izpildītājs, kopā ar Hariju Ozolu vai citkārt Maiju Lūsēnu piedalījies «Mikrofona» noslēguma koncertos.

Skatoties viņa daiļradē, Juris Hiršs laikam būtu dēvējams par romantiķi. Vislabākajā nozīmē, īpaši ja mēs romantisma jēdzienu paplašinām arī uz dzīves sfēru. Tā, lai augstus vērtību kritērijus un cilvēcību uzliktu ne tikai mākslas, bet arī cilvēcisko attiecību latiņai.

Raidījumu vada žurnālists Andrejs Volmārs.

Komentāri (1)

Silva Gavare
Paldies! Tik interesants un asprātīgs raidījums. Skatos un priecājos par tik radošu , talantīgu, sirsnīgu mākslinieku!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Valdis Zatlers

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Apeinis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Egons Dombrovskis

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Roze Stiebra

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Valdis Zatlers

Daudz laimes, jubilār!