Mīlestība uz mūziku Marlēnu pavada kopš mazotnes, un pirmā skatuve triju gadu vecumā esot bijis beņķītis, uz kura pakāpusies, mazā soliste sniegusi radiem un draugiem kopā ar mammu sagatavotas programmas. Mūzikas ceļš nopietni turpinājies skolas gados, tad mācoties Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un vēlāk ar izcilību absolvējot Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju. “Erasmus” programmas ietvaros topošā dziedātāja studējusi arī Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā Berlīnē. Daudzkārt piedalījusies dažādos starptautiskos konkursos, kā arī balss pilnveidošanas meistarklasēs.

Aktieriski pievilcīgās dziedātājas Marlēnas Keines repertuārā ir tādas lomas kā Barbarīna V. A. Mocarta operā “Figaro kāzas” un Papagena “Burvju flautā”, Mizete Dž. Pučīni operā “Bohēma”, Maija Z. Liepiņa operā “Turaidas roze”, Anna I. Stravinska operā “Izvirtības hronika”, Konstance F. Pulenka operā “Karmelīšu dialogi”, Lelde I. Kalniņa operā “Spēlēju, dancoju” u.c. 

Lieliski sevi parādījusi arī Latvijas Operetes fonda iestudējumos: Adeles lomā J. Štrausa operetē “Sikspārnis”, Viola Dantesa N. Dostāla operetē “Klīvija”, Deizija P. Abrahama operetē “Balle Savojā” u.c.

Šobrīd Marlēna ar prieku apgūst jaunāko – māmiņas lomu, taču pavisam nav pametusi arī koncertdzīvi. Martā klausītājus priecēja viņas piedalīšanās Vīnes “zelta laikmeta” skaistāko dziesmu koncertā Mazajā Ģildē, šobrīd  ieceres saistītas gan ar sadarbības projektu Lietuvā, gan domām par Siguldas mūzikas svētkiem vasarā.

Ar jubilāri, kā allaž, sarunāsies Andrejs Volmārs.