• Pirmdiena, 2020. gada 6. aprīlis
  • Vārda diena: Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
  • Rīgā +4.0°C, D vējš 0.4m/s, 774mm Hg, 79%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dzimšanas dienas lielkoncerts. «Jānim Lūsēnam 60»

Koncerti

Skarbs romantiķis ikdienā un bezgala talantīgs, ar Dieva dzirksti apveltīts mūzikā - tāds ir latviešu komponists Jānis Lūsēns, kurš 7. aprīlī savu 60.dzimšanas dienu svinēja ar grandiozu koncertu dzimtajā Liepājā, Olimpiskā centra arēnā.

Tieši 7.aprīlis bija komponista īstā dzimšanas diena, tādēļ neaizmirstamas emocijas valdīja viņa daudzo skatuves draugu un līdzgaitnieku vidū. Koncertā piedalījās „Zodiac”, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, koris Sōla un daudzi citi mūziķi.

„Neticami ātri paskrējis laiks. Nu klāt brīdis, kad atcerēties galvenās pieturas”, saka Jānis Lūsēns, kurš savu jubilejas koncertu kopā ar režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu veidoja divās daļās. „Pirmā daļa veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm – kā mistērija ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem no iestudējumiem «Kaupēn, mans mīļais», «Sfinksa», «Agrā rūsa», «Sniega karaliene», «Ikstīte», «Neglītais pīlēns», «Indrika hronika», «Hotel Kristina», «Putnu opera» un «Meierovics».  Romantiski, naivi, groteski, reizē nopietni un bērnišķīgi. Bet koncerta otrā daļa ir tāda kā es pats – vienu brīdi kluss un vērojošs, citubrīd – bravurīgs un delverīgs, taču, nezaudējot mūžīgo ilgu sajūtu pēc miera, tīrības, patiesības un īstuma – gan pirmie soļi elektroniskajā mūzikā, gan dziesmas, kas savulaik aizrāva daudzus un priecē vēl šodien”.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!